Skip to main content

Epoksi Self Leveling Zemin Kaplama


Self leveling, kendinden yayılma gösteren ve akışkan olan ürünlere verilen bir isimdir. Bu kaplama türü hem kolay temizlenebilen hem de hiç toz tutmayan bir zemin kaplama türüdür.

Kolay şekilde şekil alması ve kimyasal etkilere karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu zemin uygulaması beton üzerinde aşınma ya da çukurlaşma meydana geldiğinde kullanılarak zeminin daha düz ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlamaktadır. Epoksi self leveling zemin uygulaması kimyasal içerikli bir uygulamadır ve zemin üzerinde çok hızlı şekilde uygulanabilir yapıya sahiptir. Aynı zamanda çok dayanıklı olması sayesinde hemen her türlü iç mekânda uygulaması yapılabilir bir zemin uygulamasıdır.

Epoksi Self Levelling Zemin Kaplama Uygulaması

Epoksi self Levelling kaplama son yıllarda birçok iş yeri ortamında çok rağbet gören zemin uygulamalarından biri olmaya başladı. Bu kaplama türü zemine uygulandıktan bir gün sonrasında yürüme için hazır bir hale gelmektedir. Ancak tam anlamı ile mekanik ve kimyasal dayanım sağlayabilmesi için 7 gün boyunca ağır yüke maruz bırakılmaması gerekiyor.

Temizliği çok basit olan bu zemin kaplama türü yüzeye parlak ve hijyenik bir görüntü veriyor. Bu da iş yerleri açısından son derece önemli olan bir özelliktir. Çok geniş bir kullanım alanı sunan epoksi self levelling kaplama türü iç mekânların tartışmasız en iyi zemin kaplama türüdür. Özellikle camsı görünümü olması bu zemin uygulamasının lüks mekânlarda da tercih edilmesini sağlıyor. En büyük avantajlarından bir diğeri de doku ve logo çalışmaları gibi çeşitli görsel çalışmalar için ideal bir zemin uygulaması olmasıdır.

Poliüretan Dokulu Epoksi Zemin Kaplama - Epoksis

Epoksi Self Levelling Zemin Kaplama Fiyatları

Birçok alanda çok sık şekilde rastlanan epoksi self levelling zemin kaplama birçok özelliği sayesinde tercih edilen uygulamalardır. Bu zemin kaplama çeşidinin en çok kullanıldığı alanlar arasında endüstriyel döşemeler çok geniş yer buluyor. Aynı zamanda ilaç fabrikaları ve hastaneler de çok sık karşılaşılan yerler arasındadır. Kimyasal fabrika, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri yine çok tercih edilen alanlardır. Bunların yanında sergi ve konferans salonlarına, avm zeminlerinde ve depo gibi ortamlarda da kullanılmaktadır. 

Epoksi self leveling zemin kaplama fiyatları bu uygulamanın yapılacağı zemine göre değişim göstermektedir. Genelde metrekare fiyatı ölçüsüne göre fiyatlandırılan zemin uygulaması uygun fiyatlarda yapılan bir zemin sistemidir. Bu sistemler 2,5mm ile 6 mm kalınlığına kadar uygulanabilmeye uygun olan sistemlerdir. Kullanıcısına da her bakımdan faydalar bulunan zemin kaplama modelidir. Hemen her türlü iç mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir ve çok uygun fiyatlarda rahatlıkla yaptırılabilir.

Portakal Dokulu Poliüretan Epoksi Zemin Kaplama - Epoksis