Skip to main content

Mutfak Tezgah Arası 3D Cam Uygulama


Tezgah arası cam uygulaması ile sınırsız desen ve görsel artık uygulanabilmektedir. Mutfak dolaplarınıza ve diğer aksesuarlarınıza en uygun desen veya görseli siz hayal edin biz uygulayalım.!

Mutfaklarında fark yaratmak isteyenler, standart görünümlerden sıkılanlar, modern bir dokunuş isteyenler mutfak tezgâh arası uygulamalar ile bu istediklerine kavuşabiliyorlar. Yeni nesil bu ürünler mutfakların havasını bir anda değiştirirken, kullanıldıkları alana da derinlik katıyorlar.

Bir mutfak planlanırken, dolapları seçmek, tezgâhın modeli hakkında karar vermek, evye ve bataryayı bu görünüme uydurmak gerekir. Burada bir başka önemli ayrıntı daha vardır. 

Mutfak tezgâh arasında uygulanacak malzeme mutfağın bütün görünümünü bozabilir ya da ona bambaşka bir hava katabilir. Tezgâh arası uygulaması yaparken mutfağın genel renginden, dolaplarda kullanılan malzemelere kadar bütün ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir.

Zeminden tavana kadar bir bütünlük oluşturulması isteniyor ise bu tezgâh arasının da dikkat çekici olması zorunludur.

Mutfak Tezgâh Arası Uygulama - Epoksis

3 Boyutlu Mutfak Tezgâh Arası Uygulama

Mutfak tezgâh arası uygulamasında daha haraketli bir görünüm elde etmek isteyenler 3 boyutlu modelleri tercih edebilirler. Desen ve renk seçenekleri konusunda yüzlerce model sunan bu uygulamalar ile mutfaklarınızda farklı bir hava yaratabilirsiniz. Dilerseniz kendi istediğiniz bir resmi de tezgâh arasında uygulatabilirsiniz.

Nostaljik bir fotoğraf, modern bir şehir, keyif alınan bir an, çiçekler, tezgâhlarda uygulanabilecek desen konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Tezgâh arası cam uygulamalar nemden, rutubetten, isten, yağdan ve kirden etkilenmezler.

Uygun bir temizlik malzemesi ile rahatlıkla silinebilirler ve çok uzun süre canlılıklarını korurlar. Cam kaplama seçenekleri arasında tek renk modeller de bulunur. Renk seçeneği ise oldukça geniştir. Daha sade bir görünüm isteyenler düz renkleri tercih edebilirler. Uygun bir aydınlatma sistemi ile de dekorasyona hareket kazandırılabilir.

Üç Boyutlu Tezgah Desenleri - Epoksis

Mutfak Tezgâh Arası Seçenekleri

Mutfak tezgâh arasına uygulanabilecek birçok malzeme vardır. Karo, fayans, seramik türü malzemeler genel olarak en çok bilinenler ve ilk akla gelenlerdir. Granit, mermer gibi farklı malzemelerde tezgâh aralarında kullanılabilirler. Mutfağın genel yapısına göre bu seçeneklerden bir tanesi kullanılabilir.  Bir başka alternatif ise cam uygulamalarıdır. Mutfak dekorasyonu için özel olarak geliştirilmiş cam sistemleri belirli bir kalınlığın üzerindedir.

Camlar darbelere, çizilmeye ve hasara karşı dayanıklıdır. Kolay temizlenebilir olmaları ise bir başka avantajdır. Cam kaplama seçeneğinin verdiği bir başka detay ise son derece estetik bir görünüme sahip olmasıdır.

Uygulama sırasında ise alttaki yüzeyin kaldırılmasına gerek olmadığı için inşaat işi çıkartmadan tamamlanmış olur. Bu basit montaj sistemi sonrasında mutfağınız hemen kullanıma hazır hale gelir. Montaj sonrası ise mutfağınız tamamen temizlenmiş şekilde bırakılır.

Üç Boyutlu Tezgah Desenleri İstanbul - Epoksis

Mutfak Tezgâh Arası 3D Cam Panel Sistemleri

Mutfak tezgâh arası cam panellerde baskı sistemi uygulanır. Yapılan baskılar ise yüksek çözünürlüklü resimlerden veya fotoğraflardan seçilir. Çözünürlüğün yüksek olması baskı aşamasında görselin dağılmasının önüne geçer. Montaj aşamasına geçilmeden bütün işlemler bilgisayar ortamında tamamlanır ve çizimler ile mutfağın son hali ortaya çıkartılır. Eğer bu süreçte herhangi bir görüntü problemi oluştuğuna dair kanıya varılırsa çalışma tekrarlanabilir. Son karar verilmeden önce mutfağa cam panel uygulaması yapılmaz. Ankastre mutfak sahipleri de bu tezgâh uygulamalarını yaptırabilirler.

Camlar tezgâh arasının formuna göre şekillendirilir. Tezgâh ve dolap arasında kesinlikle kötü bir görünüm oluşturacak boşluk kalmaz. Kolay temizlenebilme, uzum ömürlü, uygun fiyatlı, kola monte edilebilen, yüksek baskı kalitesine sahip ve tasarım konusunda özgürce davranma şansı taşıyan bir ürün arayanlar için cam kaplamalar en ideal seçenekleri oluşturuyor.

Görsel konusunda tasarım aşamasında geometrik formlardan daha eğlenceli tarzlar denenebilir. Baskılarda ise solma, renk kaybı ve görüntünün bozulması gibi sorunlar oluşmaz.