Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama Sistemleri


Endüstriyel zemin kaplama, sanayi tesislerinin işlevselliği düşünülerek yapılan, son derece dayanıklı kaplama türüdür. Endüstri bölgelerinin ağır iş sanayisi hizmeti verdikleri düşünülürse, tüm malzemeler sağlam ve güçlü olmalıdır.

Elbette zemin kaplamaları da aynı oranda güçlü olmalıdır. Aşınmalar, darbeler, ufak iş kazaları ve diğer etkenler zemine zarar vermemeli. Ancak bu şekilde tam bir koruma sağlanabilir.

İş güvenliği açısından düşünecek olursak, zeminlerin üretime göre şekillenmesi uygun olmaktadır. Kaygan zeminler olmamalı, ağır işleri engelleyecek özelliğe sahip olmamalıdır. Yük taşınan endüstri alanlarının da zemini uygun olmalıdır.

Endüstriyel zemin kaplama sadece sanayi bölgelerinde değil, geniş iş alanlarında da kullanılmaktadır. Örneğin AVM’lerde, hava alanlarında, lojistik merkezleri ve depolarda tercih edilmektedir. Bu alanlar geniş zeminlere sahip olduğu için endüstriyel kaplamalar ideal olmaktadır.

Bu çevrede en fazla kullanılan endüstriyel zemin kaplama türleri;

  • Beton zeminler,
  • Parlak kaplamalar,
  • Kauçuk ve PVC kaplama,
  • Epoksi zemin,
  • Vinil zemin.

İşlenen sanayinin türüne göre, zeminlerin son derece uyumlu olması can güvenliği açısından önemlidir. Bazı sektörlerde beton zemin uygun olurken, bazılarında kauçuk ve PVC kaplama yeğ edilmektedir. Epoksi zeminin kullanıldığı alanlar farklı olurken, vinil zeminin istendiği yerler değişik olmaktadır.

Endüstriyel Zemin Kaplama Nedir?

Endüstriyel zemin kaplama nedir, sanayi bölgelerinde sorulan sorulardan biri olmaktadır. Geniş yerleşkelerde hangi zemin türünün iyi olacağı belirlenmektedir. Uygun olan tür seçilerek uygulamaya başlanmaktadır.

Zemin kaplamanın en genel başlıklarından biri olan endüstriyel zemin kaplama, basınca dayanıklıdır. Yük taşınan bina içleri ve depolarda kullanımı yaygındır. Çökmeyecek şekilde sağlamdır.

Teknoloji geliştikçe, hiç şüphesiz bu alanda da yenilikler olmaktadır. Polimer teknolojisi, zemin kaplamada çığır açan bir gelişme olmuştur. Yüzey tesviyesi yapılarak uygulamanın estetik görüntüsü sağlanmaktadır.

Zeminlerin sağlam olması ve kaymaması, endüstri bölgelerinde aranan bir özelliktir. İş Güvenliği açısından yaklaşırsak, zaten İSG uzmanları da bunu önermektedir. Sektörün gerektirdiği özelliklere sahip olmak zorundadır. Çünkü çalışanların sağlığı ve iş kazalarının önlenmesi bu amaca uygun olmaktadır.

Endüstriyel zemin kaplamanın avantajları, maliyetiyle başlamakta, uzun ömürlülüğü ile sürmektedir. Birçok yönden avantajlı olması, dayanıklı kalması ve maliyeti düşürmesi önemlidir. İşveren açısından maliyet makul, verim yüksek olmalıdır. İş hayatındaki bu genel geçer kural, zemin kaplama firmaları tarafından da bilinmektedir.

Ek yeri olmadan yapılan kaplamalar, pürüzsüz bir zemin sağlamaktadır. Diğer yandan üzerinde hareket etmeyi de kolaylaştırmaktadır. İster forklift ile ister yaya olarak, hareket kısıtlaması oluşturmayan bir niteliğe sahiptir.

Endüstriyel Zemin Kaplama Fiyatları

Endüstriyel zemin kaplama fiyatları, piyasanın iş koşulları düşünülerek değerlendirilmektedir. Firmamız ile yapacağınız görüşmelerde bunu samimi şekilde hissedeceksiniz.

Fiyat uygulaması, piyasa şartlarına uyumludur. Ödeme seçenekleri de müşterilerimiz ile belirlenmektedir.

Endüstriyel Yapılarda Epoksi Zemin Kaplama - Epoksis

Farklı kalınlıklarda uygulanan epoksi endüstriyel zeminler, amaca uygun olmaktadır. Hastanelerden fabrikalara, merdivenlerden koridorlara, depolardan mağaza zeminlerine kadar uygulanmaktadır.

Geliştirilmiş makinelerin kullanıldığı zemin kaplama işlemleri son derece moderndir. Hijyen kurallarını kolaylıkla uygulamanızı sağlar. Ağır yüklere dayanıklıdır. Islaklık barındırmaz. Aşınmalara karşı sın derece dirençlidir.

Kimyasal madde kullanımına karşı yıpranmaz. Hareket halinde üzerinden toz kaldırmaz. Çekici renklere sahiptir ve isteğe bağlı olarak yapılmaktadır.

Uygulanacak zeminin metrekaresi fiyatlarda birinci seviyede etkili olmaktadır. Seçilen zemin kaplama türü de fiyatlandırmada rol oynamaktadır. Katma değer sağlayan malzemelerin depolandığı zeminlerdir. Ayrıca mal taşıma işlemi de bu zemin üzerinde yapılmaktadır. Üretim faaliyetlerinde de son derece işlevseldir.

Güvenlikli zeminler için firmamızın, gelişmiş makineler ile zemin uygulaması yeterlidir. Ayrıca müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel yaklaşımı da rahatlık sağlamaktadır.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik