Skip to main content

Enjeksiyon Su Yalıtımı (Kalıcı Çözümler)


Yeni su izolasyon sistemlerinden biri olan bu sistem ile su kaçağı olan, nem ve küfün engellenmesi gerekli tüm alanlara uygulanmakta ve %100 sonuç alınmaktadır. Özellikle su yalıtımı günümüzde insanların en çok ihtiyaç duyduğu, konforlu iş ve konut ortamı sağlayan bir konudur. Çünkü yağmur yağdıkça biriken yağmur suları bina duvarını aşındırabiliyor ve bu nedenle su yalıtımının yapılması artık mecburi hale geliyor.

Duvarlara sızan yağmur suları asansör boşluğu, sığınak, kömürlük olmak üzere tüm binayı sarar. Eksik ve hatalı yapılan izolasyon sistemlerinin açtığı tüm olumsuzlukları ortadan kaldıran mükemmel sonuç elde edilen yeni su ve nem önleyici izolasyon sistemidir.

Tüm bu alanlara zarar gelmemesi için poliüretan enjeksiyon sistemlerinin önemi günümüzde daha da artmıştır. Su sızıntıları ne yazık ki pek çok ev ve işyerini kötü etkilemektedir. Buna tek etkili çözüm ise poliüretan enjeksiyon yöntemidir.

Poliüretan aynı zamanda inşaat işlerinde dış cephe malzemesi olarak da kullanılıyor. Dış cephe onarımında hafif bir malzeme olduğu için pek çok inşaatçı tarafından kullanımı tercih ediliyor.

Enjeksiyon Su Yalıtımı Adımları

Enjeksiyon sistemi su yalıtım sistemi uygulama öncesi, su sızıntısının olduğu bölgeler tespit edilir. Bu tespit sayesinde su çatlağının nerede olduğu, suyun nereden akış sağladığı belirlenir. Hemen sonrasında su kaçağının tespit edildiği bölgelere özel malzeme enjekte edilir.

Özel akışkan malzeme kaçak bölgelere enjekte edildiği zaman su yalıtımı yapılmış olur. Enjeksiyon sistemi su yalıtımı özel bir makine ile yapılır. Bu makinayı da yalnızca alanında uzman kişiler kullanmalıdır.

Enjeksiyon sistemi su yalıtım işlemi %100 oranında etki etmektedir. Çünkü beton içindeki çatlakların her birini bu malzeme ile kapatarak su çıkışını önler. Sonrasında da bir daha su sızıntısı ya da çatlak gibi problemler ile uğraşmazsınız.

Enjeksiyon ile Su Yalıtımı

Enjeksiyon sistemi uygulaması bir bütün oluşturarak basınçlı su akışını bile durdurur. Özel makine ile enjekte edilen akışkan kristalize reçine muhteşem bir yapışma özelliğine sahip olduğu için dayanıklılığı oldukça yüksektir. Özel kristalize malzeme su ile temasa geçtiği anda reaksiyona girer ve suyu geçirmediği için uygulandığı bölgede yalıtım görevi görür ve yapısal eksiklik varsa onları da tamamlar.

Bu durumda binalarda bulunan su sızıntıları artık tamamen ortadan kalkmış olur. Çok dayanıklı bir malzeme olduğu için bir daha böyle bir problem ile karşılaşmak da mümkün değildir. Enjeksiyon Sistemi ile su yalıtımı, su sızıntısı ve yapısal bozukluklar tamir edilebilir. Bu alanlarda en etkili yöntem Enjeksiyon Sistemi Su Yalıtım yöntemidir.

Enjeksiyon Sistemi Su Yalıtımı - Epoksis

Enjeksiyon Su Yalıtımı Sistemi Özellikleri

  • Su ve nemli ortamda hemen kristalize olan özel madde çatlak ve boşlukları hemen doldurur.
  • Sıvı bir malzeme olduğu için tüm çatlak bölgeleri doldurmaya yeterlidir.
  • Yapı betonlarını güçlendirir, Beton içerisindeki demirlerin oksitlenmesini engeller.
  • Esnek bir malzeme olduğu için çatlak içerisinde de çalışabilir. 
Enjeksiyon Sistemi Su Yalıtımı Fiyat - Epoksis

Enjeksiyon Su Yalıtımı Fiyatları

Enjeksiyon Sistemi su yalıtımı fiyatları oldukça geniş çaplıdır. Enjeksiyon yapılacak olan binanın malzeme kalitesi, yapılacak çatlak bölgelerin zorluğu, çatlak bölgelerin sayısı ve enjeksiyon su yalıtımını yaptıracağınız firma gibi kriterler yalıtım ücretini değiştirmektedir. Malzeme kalitesi her firmada aynı değildir bu nedenle güvenilir firmalar ile birlikte çalışmakta fayda var.

Enjeksiyon sistemi su yalıtımı için bizimle iletişime geçin. Uzman kadromuz ile yapacağınız görüşmede geniş çaplı bilgi verilecek, Bina veya konu yapı gelip görülek net bir fiyat çıkarabilir. Uzman ve tecrübeli kadromuzun size ve bütçenize en uygun yalıtım sistemlerini tanıtması için bizimle iletişime geçin.