Skip to main content

Vinilester Zemin Kaplama


Vinilester zemin kaplamaları endüstriyel alanlarda tercih edilen zemin kaplamalarıdır. Asit maddelere karşı olan dayanıklılığı nedeni ile tercih edilir. Beton zemin kullanımlarında 1,5 – 2,0 – 3,0 mm kalınlıklarında malzeme kullanılır.

Yüzeyi hafif pürüz görünümünde desene sahiptir ve solventsiz olarak piyasada bulunur. Hazırlanacak karışımda firmamız profesyonel çalışmalar ile daima üst düzey performans sağlayacak kaplamalar ortaya koyar. İstenilen sonucun ortaya çıkması için mutlaka en iyi kalitede malzeme kullanımına önem veriliyor.

Vinilester Kaplama Nedir?

Farklı alanlarda kullanılan zemin kaplamalarından biridir. Vinilester kaplama malzemeleri kolay kullanım sağlayan malzemelerdir. Fiziksel anlamda etki yaratabilecek tüm etkenlere karşı üstün koruma sağlar. Temizlenebilmesi oldukça kolaydır. Hijyenik bir yapıya sahip olan vinilester kaplama malzemeleri toz tutmama özelliğine de sahiptir. Bu nedenle uzun vadede ilk günkü gibi temiz bir kullanım imkânı sunar.

Her türlü kimyasala karşı aşırı dayanıklılık gösterir. Kaymaz özelliği sayesinde birçok endüstriyel ürünün kaplaması için tercih edilmektedir.

Vinilester Epoksi Reçine - Epoksis

Vinilester Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Vinilester zemin kaplamalarında kullanılacak bileşenlerin eşit oranda dökülmesi ve karıştırılması gerekir. Eşit şekilde paylaştırılan malzemeler hafif darbeli matkaplar ile homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırılır. Uygulama alanında eğer kadife rulo tercih edilirse, meydana gelecek dalgalanmalar en aza indirilir. İlk kat uygulamanın başarı ile gerçekleşmesinin ardından ilk 24 saat içerisinde ikinci boyanın uygulanması yapılır. Zaman aşımının en az 12 saat olması gerekir. Bu nedenle çok zaman kaybetmeden ikinci kat uygulama gerçekleştirilir.

Çalışmalarımız sonra erdiğinde toplamda 7 gün içerisinde uyguladığımız malzeme ulaşması gereken dayanıklılık oranına ulaşır. Bu zemin kaplama yönteminin uygulandığı birçok farklı alanda bulunuyor.

Vinilester zemin kaplamaları kaymaz özelliğe sahip olacak bütün yüzeylerde tercih edilebilir. Kimyasal yoğunluğun fazla olduğu alanlarda da güvenli bir kullanım sağlar. Darbeye karşı dayanıklı olması nedeni ile metal imalat sanayinde büyük oranda kullanılır. Kozmetik sektöründe, ilaç sanayinde, gıda üretim sanayilerinde, kombinalarda güvenle kullanılabilir.

Yemek fabrikaları vinilester kaplamalar tercih ederek daha güvenli mekânlara sahip olur. Boya fabrikaları, tekstil sanayi, soğuk hava depoları ve özellikle otomotiv sektörü de vinilester zemin kaplama uygulamalarının sıkça tercih edildiği diğer alanlardır. Çalıştığımız firma ağı oldukça geniştir ve firmamız bugüne kadar birçok farklı sektöre vinilester uygulaması hizmeti sunmuştur.

Vinilester Epoksi Zemin Kaplama - Epoksis

Vinilester Zemin Kaplama Fiyat

Vinilester zemin kaplamaları ile ilgili fiyat alınırken uygulama yapılacak bölgenin ölçüsü önemlidir. Ölçüler alındıktan sonra ne kadarlık bir alanda kaplama yapılacağı belli olur ve kullanılacak malzeme kalitesinin belirlenmesi ile ortaya net bir fiyat çıkartılması mümkündür.  

Kaplama yapılacak zeminde ilave olarak tadilat ve çukur doldurma gibi işlemlere gerek olması halinde bu uygulamalar da ek masraf olarak fiyata dâhil edilir. Son derece uygun olan vinilester zemin kaplamaları bir kere yapılması karşılığında oldukça uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Vinilester zemin yapılırken eğer depo, derin kuyu gibi alanlarda çalışılıyorsa firmamız salyangozlardan destek alarak bu işlemi gerçekleştirir. Güvenlik tedbirleri en üst düzeydedir ve çalışma sırasında meydana gelebilecek her türlü hasara karşı ekip arkadaşlarımız üst düzey korumalıdır.  

Kaplama yapılan alan bir süre temiz hava ile havalandırılır ve kimyasal etkilerin ortadan kaybolması sağlanır. Firmamız uzman ekip kadrosu ile sunduğu hizmetlerde işlem öncesi ve sonrası gerekli olabilecek her türlü konu hakkında bilgi sahibidir ve profesyonel bir çalışma yürütür. Eksiksiz olarak gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda birinci sınıf kaliteye sahip vinilester kaplamaları müşterilerimizin hizmetine sunar. Vinilester kaplamaları hakkında birçok önemli bilgiyi firmamızdan öğrenebilir, dilerseniz bizlerden hizmet alabilirsiniz.