Skip to main content

Cam Panel Uygulamaları


Cam panel uygulamaları, estetik bir görüntü için özellikle mutfaklarda yapılan bir tür işlemdir. Normal camlardan çok daha dayanıklı olan cam panellerin, mutfaklarda eşsiz bir görünüm sağladığı görülmektedir. Cam panel uygulamasına sahip tüm müşterilerimiz, büyük bir gururla bu tabloyu, misafirlerine sunmaktadır.

Temperli cam olarak uygulanan cam paneller, zannedildiğinden çok daha dayanıklı olmaktadır. 700 derecenin üzerinde bir sıcaklıkta fırınlanan camlar, paneller şeklinde mutfak tezgah aralarına uygulanmaktadır. Bu şekilde yapılan bir uygulama sonrası camlar normal yapısından en az 4-5 kat daha yüksek direnç kazanmaktadır.

Pencerelere veya kapılara takılan camlar ile tezgahlara konan cam paneller arasındaki mutlak fark bu nedenlerden kaynaklanmaktadır. Birçok testten geçen bu cam paneller, mutfak içi ufak kazalara oldukça dayanıklı olarak teslim edilmektedir.

Üretim aşamasından uygulama ve kullanma aşamasına kadar birçok evrede sağlamlılığı test edilerek, amaca uygun kullanılmasına yardımcı olunmaktadır. Mutfakta yaşanacak olumsuzluklarda, tezgahlarda elden kayan tabak ve bardaklarda veya ufak darbelerde, cam panel uygulamalarının faydasını açık olarak görüyorsunuz.

Ayrıca estetik olarak da normal mutfaklardan farklı bir yeri olmaktadır. Adeta yepyeni bir mutfağa dönüşerek, izleyenleri kendine hayran bırakmaktadır. Bu haliyle, günün önemli bir bölümünü mutfakta geçiren kadınların, huzur bulmasını sağlamaktadır. Çünkü mutfak dekorasyonlarında son söz genelde bayanların olmaktadır.

Tüm kaygan zeminleri yayalar için çok daha güvenli ve kaymaz hale getiren zemin uygulaması insanların daha güvenli yürüme ve koşma imkânı sunuyor. Bu uygulamaların tozuma önleyici bir özelliği de bulunmaktadır. Temizlik açısından pratiktir ve zemine göre farklı şekillerde uygulamalar yapılabiliyor. Her zeminde aynı kalınlık tercih edilmiyor. Bu nedenle de bu uygulamadan yararlanmak için önce zemin hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

İstanbul Cam Panel Uygulamaları - Epoksis

Cam Panel Uygulama Aşamaları

Cam panel uygulama aşamaları, yeni inşaatlar ile hazır haldeki mutfaklarda değişiklik gösterebilir. Eski mutfaklarda uygulamada bazı zorluklar yaşanabilmektedir. Üstesinden gelinen bu zorluklar sadece biraz daha fazla zaman aldığı için uzun sürebilmektedir. Ancak süreç sonunda sahip olduğunu estetizm beklemeye değer olduğunu göstermektedir.

Cam panel uygulama aşamaları;

  1. Müşteri tarafından katalogdan istenen cam panel modelinin seçilmesi
  2. Uygulama yüzeyinin tespitinin yapılması
  3. Uygulama alanının metrekare olarak ölçümünün yapılması
  4. Tezgahtaki mermerin tam olarak yerine oturtulmuş olması gerekir
  5. Uygulama yüzeyinin düzgün şekilde sıvanması aşaması
  6. Son olarak cam panellerin uygun ve estetik şekilde montajının yapılması
 Cam Panel Uygulamaları Bahçelievler - Epoksis

Bu aşamalardan sonra, eski görüntüsünü hatırlatmayacak kadar güzel bir tezgah ve dolap arası cam panele sahip olacaksınız. Bu kararı verdiğinize hiç pişman olmayacaksınız; çünkü her gelen misafiriniz, çalışmayı ve uygulamayı nereye yaptırdığınızı soracaktır.

Çalışma öncesi yapılması gereken en önemli iş ölçümlerin doğru yapılması olacaktır. Mutfaktaki aşınmalardan ve nemden etkilenmeyen bir cam panel ile tahmin ettiğinizden daha uzun süre memnun kalacağınız bir uygulamaya sahip olacaksınız.

İsteğe göre cam panellere ek olarak led aydınlatmalar ile tezgahınızın daha hoş bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda usta bir elektrikçi ile işbirliği yapılması uygun olacaktır.

Cam Panel Uygulama Fiyatları

Cam panel uygulama fiyatları konusunda, müşteri memnuniyetini esas alan firmalarla görüşmelisiniz. Sorunlarınızı hızlıca çözecek ve taleplerinizi eksiksiz, bahanesiz yerine getirecek olan firmalara güvenebilirsiniz.

 Cam Panel Tezgah Uygulamaları - Epoksis

Klasik seramik ve fayans uygulamalarından sıkılanlar için tasarlanmış onlarca cam panel modeli arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Tezgahınıza ayrı bir güzellik katan bu ürünlerin derinlik algısına da olumlu bir bakış kazandırdığı görülmektedir.

Cam panel uygulamalarının fiyatını belirlenmesinde en önemli ölçüt metrekare hesabıdır. Yani mutfağınızda cam panel uygulanacak yerin ölçüsü, fiyatların belirlenmesinde ana unsurdur. Bunun dışında deforme olmuş ve zarar görmüş yüzeylerin de fiyatı işçilik ve kullanılacak malzeme bakımından etkilediği görülmektedir.

Size özel geliştirilen cam paneller ile modern görünümlü bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Klasik modellerden daha yeni nesil modellere geçiş yapmak için, Epoksis güvencesi ile en kaliteli uygulamalara sahip olabilirsiniz. Daha güzel mutfaklar için, daha canlı tezgahlar için Epoksis yeter.