Epoksi Astar Boya


Epoksi astar boya, diğer boyalardan bazı kimyasal özellikleri ile farklılık gösterir. Bunun ilk nedeni, kullanıldığı yerlerin özel korunmaya ihtiyaç duyulan yerler olmasıdır. Özellikle, metal kaplamalı yerlerin boyanması, çevre koşullarından etkilenmemesi, havadaki gazlarla etkileşime girmemesi açısından önem taşır. Endüstriyel alanlarda kullanımı yaygındır. Bunların ötesinde, evlerde su depolarının da boyanması epoksi boyalarla olabilmektedir.

Su depoları, sanayide metal kaplamalı tanker ve depolar ile petrokimyasal alanların kaplanmasında kullanılır. Epoksi boya öncesi, uygun özellikte astar sürülmesi gerekecektir. Firmamız, bu konuda kaliteli ürün uygulamaları ile öne çıkan kuruluşlardandır.

Epoksi Astar Boya Fiyatları - Epoksis

Epoksi Astar Boya Nasıl Uygulanır?

Epoksi astar boya uygulamaları bazı incelikler gerektirir. Teknik personelimiz bu konuda tecrübeli olup, titiz çalışma prensibine sahiptir. SIS O55900-1967 standardına uygun kum kaplama yöntemi, astar öncesi, kaplanacak metal yüzeye uygulanır. Bu yöntem sonrası, astar aşamasına geçilecektir. Standarda uygun olmayan kumlama metodu, kabul görmemektedir. Firmamız, tüm boya ve astar çalışmalarında, Uluslararası ISO belgeli ürün ve sertifikalı malzeme kullanımını uygulamaktadır. Kum ile temizlenen kısım için boyaya geçiş süresi çok fazla bekletilmemelidir. Dört saati geçmeyecek şekilde, hızlı bir şekilde boya aşamasına geçilir. Malzeme uygun sürede karıştırılıp, yüzeye sürülmelidir.

Epoksi Astar Boya Ne İşe Yarar?

Epoksi astar boya, metal ve paslanmaya müsait alanların boyanmasından önce, dış yüzeyle temasını kesmeye yarar. Yaygın kullanım şekli, sanayi dallarıdır. Tanklar, tankerler, su tankları, petrol tesisleri, kimyasal malzeme kullanılan çalışma alanlarında kullanılır. Bu tür üretim yapan yerlerdeki alanların boyanması, özel itina gerektirir.

Epoksi Astar Boya Kalitesi - Epoksis

Piyasada satılan boyalarla boyanması uygun olmayacaktır. Havadan oksitlenmesi, başka gazlarla tepkimeye girmesi ihtimali çok fazladır. Bu nedenle, farklı kimyasal içerikli epoksi boyalarla boyanması gerekir. Epoksi astar boya, boya öncesinde sürülecek uygun özellikte astar boya malzemesidir. Püskürtme tabancaları ve rulo ile uygulaması yapılır.

Epoksi Antikorozif Astar Fiyat

Firmamız, epoksi antikorozif astar boya satışı ve uygulaması yapan, uzman kuruluşlar arasındadır. Uygulama için sunulan fiyatlar, sektörde hizmet veren firmalara nazaran, oldukça uygun seviyelerdedir. Uygun fiyat ve kaliteli ürün satışı ve uygulamaları ile firmamız, tercih edilecektir. Astar sonrası, boya katları sürülürken belli bir süre bekletilmelidir. Bu bekleme süresi, bir gün veya iki gün arasındadır. Süre aşıldığı takdirde tekrar zımparalanmalıdır. Yüksek korozyon mukavemeti sağlayan antikorozif astar boya çeşitlerimiz bulunur. Yüksek dolgulu ve sert tutacak kimyasal içerikleri ile kullandığımız antikorozif astarlar, her zaman istenen sonuçları verecektir.

Kullanılan Malzeme Kalitesi

Pek çok ürün reçine bazlıdır. Oksitlenmeye karşı yüksek koruma içerecektir. Kaliteli ürünlere sunulan fiyat aralığı, oldukça makul seviyelerdedir. Yüksek tutuş sağlaması, boyanın kalıcılığı ve dayanıklılığı için önem taşıyacaktır. Ayrıca, deniz suyu gibi tuzlu suya maruz kalacak tankerlerin boyaları için bu durum önem taşır. Zorlu hava koşulları ve dayanıklılık düşünülerek, kullanılan malzeme kalitesi önem taşımaktadır. Marinalarda, sanayinin pek çok dalında kullanımı yaygındır. Firma çalışanlarımız, bu konuda bilgi sahibi kişilerden oluşmaktadır. Uygun kullanım yöntemlerini işlerinde başarı ile uygulamaktadır. Boyanın hazırlanma oranı, inceltme miktarı, kuruma süresi önemli detaylardır.

Profesyonel Hizmet

Firmamız, sanayi boyaları konusunda titiz hizmet sunmaktadır. Epoksi astar boya ve uygulamaları, uzmanlık gerektiren konulardandır. Herhangi bir boya işleminden farklıdır. Hazırlanması, astar sürülmesi, boyanın uygulanması teknik detayları olan, önemli konulardandır. Firmamız, bu konuda sertifikalı ürün kullanmaktadır. Herhangi bir ihmalin neticesi, maddi ve manevi kayıplara neden olabilir. Kuruluşumuz bu konunun bilincinde, titiz yaklaşımlar sergilemektedir. Uzman bir personel kadrosuna sahiptir. Epoksi astar boya ve uygulamaları konusunda firmamızdan hizmet almanız tavsiye edilir.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik