Epoksi Zemin Kaplama Sistemi


Eğer iş yerlerinizin ya da evlerinizin zeminlerinde değişiklik yapmayı düşünüyorsanız “epoksi zemin kaplama nedir?” sorusunun cevabı sizi de ilgilendirecektir. Kimyasal bir madde olan epoksi birçok farklı alanda kullanılması ile bilinmektedir. Kendisine en çok kullanım alanını yapı ve inşaat alanında bulmaktadır. Epoksiden yapılmış sehpa ya da masaların özellikle tasarımlarını istediğiniz gibi yapabiliyor olmanız sayesinde farklı dekoratif talepler de karşılanabilmektedir.

 Dayanıklı olmasının yanı sıra estetik bir yapıya da sahip olan epoksi zeminlerinizde uzun süre sorun yaşamadan kullanabilmenize imkan sağlamaktadır. Bu şekilde zeminlerinde epoksi malzemeden yapılan yapılar aynı zamanda farklı dekoratif seçeneklere de sahip olabilmektedirler. Epoksi termosetler grubuna ait yapıştırıcı kimyasal bir reçine olarak karşımıza çıkmaktadır. Sızdırma ya da üstünde bulunan herhangi bir maddeyi zemin altına geçirme konusunda en başarılı zemin kaplama malzemesi olarak epoksi zemin kaplamalar dikkat çekmektedir. Yapıldığı yüzeylerde uzun yıllarca özelliklerini kaybetmeden kullanılabilmektedir. Su, alkali ve asit gibi maddelere karşı dayanıklı olmaları da aynı şekilde uzun yıllar kullanılabilmelerine imkan sağlamaktadır.

Epoksi Zemin - Epoksis

Epoksi zemin kaplamalar yüzeylerinde kir tutmazlar ve kolaylıkla silinerek temizlenebilmektedirler. Parlak görünümlerinin tam aksine kaygan bir yapıda olmamaları yaşanabilecek kazaları da önleyebilmektedir. Koku yaymazlar ve hijyeniktirler. Bununla birlikte bakteri tutmuyor olmaları sayesinde zararlı bakterilerin üremeleri de engellenmiş olacaktır.

Epoksi zemin kaplamalar yüzeylerinde kir tutmazlar ve kolaylıkla silinerek temizlenebilmektedirler. Parlak görünümlerinin tam aksine kaygan bir yapıda olmamaları yaşanabilecek kazaları da önleyebilmektedir. Koku yaymazlar ve hijyeniktirler. Bununla birlikte bakteri tutmuyor olmaları sayesinde zararlı bakterilerin üremeleri de engellenmiş olacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Yapılacak olan zemin kaplamaların çeşitleri incelenirken aklınıza gelebilecek sorulardan birisi de “epoksi zemin kaplama çeşitleri nelerdir?” olacaktır. Kaplamak istediğiniz zeminlerde en doğru sonuçları alabileceğiniz ve aynı zamanda en düşük maliyetlere katlanmak zorunda kalacağınız zemin kaplamaların bulunabilmesi için araştırmalarınızı doğru bir şekilde yapmanız gerekecektir. Zemin kaplamadan beklentinizin ve uygulayacağınız sistemin bu beklentileri karşılayabilecek özelliklerde olmaları oldukça önemlidir. Epoksi zemin kaplamaları genel olarak sizlerin beklentilerinize cevap verecek derecede kaliteli ve bu kaliteye ve işlevselliğe kıyasla oldukça uygun fiyatlı olacaktır. Büyük inşaat işlerine gereke duymadan kısa süreler içerisinde istediğiniz zemin kaplamaları yapabilmenize de imkan sağlamaktadır.

Kendi içerisinde de birçok farklı çeşide ayrılan epoksinin kullanıldığı zemin kaplamaları da birçok farklı çeşitte olabilmektedir. Kısaca epoksi zemin kaplama çeşitleri listelenecek olursa:

 • Üç boyutlu epoksi zemin kaplama,
 • Anti-Statik epoksi zemin kaplama,
 • Portakal desenli epoksi zemin kaplama,
 • Şeffaf epoksi zemin kaplama,
 • Mortar epoksi zemin kaplama,
 • Multilayer epoksi zemin kaplama.

Aslında kullanım alanları ve kullanılan malzemeler düşünülecek olursa epoksi zemin kaplama çeşitleri neredeyse sınırsızdır. İnsan ihtiyaçlarını karşılamak üzere sürekli olarak üzerlerinde değişiklik yapılabilecek olan bu kimyasal madde kullanım kolaylığı ve uzun ömürlü olması nedeniyle de sıkça tercih edilmektedir. Kaplanacak olan zeminlerde istenilen sonuçların alınabilmesi için öncelikli olarak doğru yerlerden hizmet alınması gerekecektir. Yanlış ellerde en doğru malzeme bile doğru sonuçları vermeyeceğinden doğru sonuçlar için profesyonel ellerin devreye girmesi gerekmektedir.

Uzun yıllarıdır bu sektör içerisinde verdiğimiz kaliteli hizmetler sayesinde istenilen tecrübeye ve birikime sahip olabiliyoruz. Alanında uzman ekiplerimizle birlikte yaptığımız zemin kaplama işlerinizde size kısa sürelerde kullanılabilecek zemin kaplamalar değil ömürlük kullanılabilecek kaliteli epoksi zemin kaplama hizmeti verebiliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için gereken bütün işlemler ve araştırmalar ekiplerimiz tarafından kısa süreler içerisinde yapılarak sorunsuz şekilde kullanılabilecek zemin kaplamalarını üretebiliyoruz. Hangi çeşit ve hangi özelliklerde olursa olsun epoksi zemin kaplama konusunda kesinlikle beklentilerinizin karşılığını alacağınız ekiplerle çalışmak için siz de bizimle irtibata geçmelisiniz.

Mortar Epoksi Zemin Kaplama Sistemleri

Epoksi zemin kaplamaları arasında en çok tercih edilen kaplama çeşitlerinden olan mortar epoksi zemin kaplama sayesinde yeni beton zeminler ya da aşınmış, çukurlaşmış ve zedelenmiş beton yüzeylerin daha dayanıklı olmaları sağlanmaktadır. Yarı pürüzlü ya da tam pürüzlü bir hale getiren bu zemin kaplama sayesinde daha dayanıklı bir zemine sahip olunabilecektir. Yapılacak olan işlemlerin sonucunda kullanışsız olan bu zeminler daha kullanışlı hale getirilebilmektedir.

Epoksi Mortar Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplamalar içerisinde yer alan mortar epoksi zemin kaplama ana maddesi kimyasal olduğundan dolayı kısa süreler içerisinde hazırlanabilmesi ve kullanıma sunulabilmesine imkan vermektedir. Uygulanmasından bir gün sonra üzerinde yürünebilecek kadar hazır hale gelebilmektedir. Bu şekilde uzun süreler beklemenize gerek kalmaksızın istediğiniz gibi kısa süreler içerisinde bu zeminler kullanıma hazır olacaktır. Genel olarak ağır sanayi bölgelerinde ve yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılmaktadır. Dayanıklı olması tercih edilmelerindeki en önemli sebeplerden birisidir. Aynı zamanda farklı renk tercihlerinin de karşılanabilmesi sayesinde farklı desenler elde edilebilmektedir. Özelliklerine bakacak olursak:

 • Sınıf olarak bakıldığında yüksek kalınlık sınıfında değerlendirilmektedir.
 • Genel olarak ağır sanayi bölgelerinde yüksek trafik olan alanlarda kullanılır.
 • Tam pürüzlü, yarı pürüzlü ya da düz yüzeyler elde edilebilir.
 • Yapısı gereği üzerinde toz tutmaz ve temizlenmesi kolaydır.
 • Darbeye, aşınmaya ve sürtünmeye aşırı dayanıklıdır.
 • Epoksi mortar zemin kaplama temizlenmesi oldukça kolaydır.
 • Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir.
 • Bakımı ve onarımı oldukça kolay ve ucuzdur.
 • Kalınlıkları 4 mm ile 10 mm arasında değişmektedir.

Kullanılacak alana göre farklılık gösterecek olan bu zemin kaplamalarda tercih edebilecekleriniz arasında yer alan mortar epoksi zemin kaplama araçları size istenilen sonuçları verebilecektir. Hangi zemin kaplama araçlarının kullanılacağı ile ilgili olarak profesyonel destek alınması en doğru sonuçlar için oldukça gereklidir. Alanında uzman ekiplerimizin yönlendirmeleri sayesinde istediğiniz zemin kaplamaları kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Multilayer Epoksi Zemin Kaplama

Bir diğer zemin kaplama da multilayer epoksi zemin kaplama olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanılacak olan zeminlerin ağır yüke dayanması gerektiği, kaymazlık ve yüksek dayanıklılık istenilen yerlerde bu zemin kaplama türü kullanılmaktadır. Orta düzeyde mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı bulunmaktadır. Diğer epoksi zemin kaplama türlerinde de olduğu gibi kolay temizlenmesi ve toz tutmaması özelliği bu zemin kaplama türünde de vardır. Mortar epoksi zemin kaplamaya göre daha ince yapısı olan multilayer epoksi zemin kaplamaların kalınlıkları 2 mm ile 5 mm arasında değişmektedir.

Epoksi Multilayer Zemin Kaplama

Zeminlere uygulandıktan yaklaşık 1 gün sonra kullanıma hazır olabilmektedir. Ancak tam olarak mekanik ve kimyasal dayanım sağlanabilmesi için 7 gün beklenmeli ve bu süre içerisinde ağır yüke maruz bırakılmaması gerekmektedir. 7. günün sonunda size istediğiniz ağırlıkların sorunsuz şekilde kaldırılabileceği zeminler sağlamaktadır. Piyasada portakal kabuğu zemin kaplama olarak da bilinmektedir.

Bu zemin kaplamalar genel olarak fabrikalarda yüksek ağırlıkların oldukları yerlerde tercih edilmektedir. Forklift ve transpalet gibi ağır yükler taşıyan araçların sorunsuz şekilde çalışabilmeleri bu zemin sayesinde mümkün olmaktadır. Bu zemin kaplama türünde yüzey portakal kabuğu deseninde olduğundan dolayı kayma yapmamaktadır. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama yaptırdığınızda diğer epoksi zemin kaplamalarda da olduğu gibi temizliklerinde oldukça kolaylık yaşarsınız. Toz tutmama özelliği sayesinde çoğu zaman sadece su ile bile gerekli temizliği yapabilirsiniz. Darbelere karşı mukavemeti oldukça yüksek olmasının yanı sıra kimyasal malzemelerin kullanılması durumunda da diğer zemin kaplamalarına nazaran daha az aşınma yaşanmasına yardımcı olmaktadır. Kısaca bu zemin kaplamayı yaptırdıktan sonra çok fazla düşünecek olumsuzluk kalmaz. Size sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz ve uzun yıllar istediğiniz gibi üzerinde çalışabileceğiniz zeminler multilayer epoksi zemin kaplama sayesinde verilebilmektedir. Multilayer epoksi zemin kaplama alanlarına bakacak olursak:

 • Ağır üretim yapılan fabrikalar,
 • İlaç fabrikaları,
 • Hastaneler,
 • Gıda üretim tesisleri,
 • Elektrik santralleri,
 • Konfeksiyonlar,
 • Otomotiv sektörü,
 • Plastik üretim tesisleri,
 • Depolama için kullanılan tesisler.

Bunlar gibi birçok tesis multilayer epoksi zemin kaplama alanları olarak karşımıza çıkmaktadır.

3D Epoksi Zemin Kaplama Sistemleri

Dekoratif olarak size birçok farklı seçenek verecek olan bir diğer epoksi zemin kaplama türü de 3D epoksi zemin kaplamadır. Ev ya da ofislerin zeminlerinde istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz ve birçok farklı desende yaptırabileceğiniz 3 boyutlu zeminlere bu epoksi zemin kaplama sayesinde sahip olabilirsiniz. Kullanacağınız resim ya da deseni istediğiniz gibi yaptırarak zeminlerinizin adeta bir sanat eserine dönüşmesini de sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ne yaptıracağınıza karar vermek. Genel olarak ofislerde daha dekoratif bir görüntüye sahip olmak için kullanılan bu epoksi zemin kaplama türü evlerde de son dönemlerde kullanılmaktadır.

3D epoksi zemin kaplama - Epoksis

Profesyonel ekiplerle birlikte yapacağınız işlemlerde istediğiniz gibi 3 boyutlu zeminlere sahip olabilirsiniz. Yapılması diğerlerine oranla biraz daha zor olan bu zemin kaplamalarda kullanılan malzemelerden yapan ustanın el işçiliğine kadar birçok farklı değişkenin hesaba katılması gerekmektedir. Yapılacak olan işlemden en iyi şekilde sonuç alınabilmesi için kesinlikle doğru kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. İş yerlerinizde yapacağınız bu zemin kaplamada ofislerinizin zemininde şirket logosunun olmasını istemez misiniz? Sizinle iş yapmak isteyenlerin görecekleri bu ince detaylar alacağınız iş sayısını da otomatik olarak arttıracaktır. Müşterilerinizin sadece sizi değil iş yerlerinizin konum ve dizaynlarına da dikkat ettikleri yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Özenle hazırlanmış bir iş yerine giden müşteri vereceği işin sorunsuz şekilde yapılabileceğine güzel dizayn edilmiş ofisler sayesinde ikna olabilir. 3D epoksi zemin kaplama size bu şekilde daha profesyonel ve hoş görünen ofisler sunabilir.

Bu epoksi kaplama türünün yapılabilmesi için öncelikle düz bir zemine ihtiyaç duyulmaktadır.Düz olmasının yanı sıra sert bir zemin de olması gerekmektedir. Yani toprak bir zemine bu kaplamanın yapılması imkansızdır. Bu nedenle pürüzsüz, yağdan ve kirden arındırılmış bir zemine yapılması gerekmektedir. Eğer kaplama yapılacak olan zeminler bu özelliklere sahip değilse öncelikle zeminde işlem yapılması gerekecektir. Bu şekilde yapılacak işlemler sonucunda hazırlanan zeminlere kaplama yapılacak 3 boyutlu görseller yapılabilecektir. Bununla birlikte yapılması planlanan görselin de çözünürlüklerinin yüksek olması gerekecektir. Aksi durumda istenilen güzel sonuçlar alınamayacaktır. Zemine yapılacak olan su yalıtım sistemlerinin de ilerleyen süreçlerde sorun yaşamanızı engelleyecektir.

Şeffaf Epoksi Zemin Kaplama Sistemleri

Şeffaf epoksi zemim kaplama klasikten hoşlanan müşterilerimizin tercih ettiği zemin kaplama türlerinden birisidir. Transparan olması sayesinde kaplamanın altında kalan zemini olduğu gibi gösterecektir. Bu nedenle kaplama ile birlikte zeminde yapılacak çalışmalar da çok önemli olmaktadır. Diğer bütün kaplamalarda olduğu gibi bu kaplama türünde de zeminde yapılacak çalışmalar çok önemlidir. Zemin üzerinde yapacağınız çalışmalar size en doğru sonuçların alınabilmesi gerekli zemini oluşturacaklardır.

Şeffaf, Transparent Epoksi Zemin Kaplama - Epoksis

Saf epoksi reçinesi olan bu kaplamada saydam ve transparan bir sonuç elde edebileceksiniz. Yapılacak kaplamalardan sonra zeminde bulunan materyaller daha canlı görünecektir. Bu nedenle zemine dekoratif taşların döşenmesi gibi durumlarla sürekli olarak karşılaşılabilmektedir. Diğer epoksi zemin kaplamalarında olduğu gibi şeffaf epoksi zemin kaplamada sürtünme ve aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Epoksi zemin kaplamalarının tercih edilmelerindeki başlıca neden dayanıklı olmalarıdır. Diğer zemin kaplamalarına nazaran daha uzun süreli kullanılabilecek, hijyenik ve toz tutmayan bu zeminlerin kullanılmalarının faydası da diğerlerine oranla daha çoktur.

Yaklaşık olarak 1,5 mm olarak uygulanan şeffaf epoksi zemin kaplama kalınlığı size istediğiniz şekilde kullanılabilecek olan bir zemin de sunmaktadır. Diğer zemin kaplama materyallerinin vereceği fayda epoksi kaplamalardan daha az olacaktır. Aynı zamanda daha kısa sürelerde uygulanabiliyor ve kullanıma hazır hale geliyor olmaları da tercih edilmelerindeki en önemli etmenler arasında yer alıyor. Tabii ki ödenecek fiyatların da uygun olması özellikle son zamanlarda kaplama yaptırmak isteyenler arasında tercih edilmesine neden oluyor. Yapacağınız epoksi zemin kaplama işlerinde alacağınız hizmetin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Ne kadar kaliteli malzemeye sahip olursanız olun verilecek hizmet kaliteli olmazsa istediğiniz sonuçları kesinlikle alamayacağınız anlamına gelir. Bu nedenle doğru yerlerden doğru hizmetleri almalısınız.

Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama

Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama bu ismi uygulandığı zeminde reçinenin pürüzlü olmasından almaktadır. Yapılan uygulamaların bir özelliği olarak zemin kaygan değildir. Kaymazlık olması gereken iş yerlerinde bu nedenle daha çok istenilen zemin kaplama türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Genelde ıslak zeminlerde zeminin kaygan olması özellikle iş yerlerinde büyük bir sorundur. Üretim yapan fabrikalarda zeminin kaygan olması istenmeyen kazaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu zemin kaplamanın avantajlarına bakacak olursak:

 • Yayaların zemin üzerinde trafik yaratması çok kolaydır.
 • Zemin kaplama yapıldıktan sonra tamir gereken durumlarda istenilen sonuçların alınması kolaydır.
 • Diğer epoksi zemin kaplamalarda da olduğu gibi temizlenmesi ve kullanması kolaydır.
 • Toz tutmadığı için tozuma gibi bir sorunla karşılaşılmaz.
 • İstediğiniz gibi estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Suyu zemin altına geçirmeyeceği için su izolasyonu otomatik olarak sağlanmaktadır.
 • Zemin kaplama kalınlıkları 1 mm ile 3 mm arasında değişmektedir.

Portakal Kabuğu Desenli Epoksi - Epoksis

Epoksi zemin kaplamaları evlerde yapılıyor olmalarının yanı sıra genel olarak üretim tesislerinde ya da iş yerlerinde daha çok uygulanmaktadır. Bu tarz zemin kaplamalarda genel olarak fiyatlandırmalar metrekare üzerinden yapılmaktadır. Diğer zemin kaplamalarda da bu şekilde fiyatlandırma yapılıyor olsa da alacağınız fayda çok önemlidir. Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan “fiyat ve performans karşılaştırması” sözü zemin kaplamalarda da kullanılabilecektir. Vereceğiniz ücretlere karşı alacağınız hizmet karşılaştırması hangi zemin kaplamayı yaptıracağınıza karar verebilirsiniz. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama fiyatlarıoldukça uygun olması ile bilinmektedir. Alacağınız hizmetler karşılığında ödeyeceğiniz ücretler oldukça düşüktür. Yapılacak olan beton zeminler sürekli olarak tamir gerektirmektedir. Ancak epoksi zemin kaplamalarda tamir uzun süre gerekmemektedir. Dayanıklı olmaları yaptırdıktan sonra uzun süre düşünmemeniz gereken bir zemine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Zararlı mı?

Epoksi zemin kaplamaların temelinde kimyasal maddeler olduğundan dolayı zararlı olup olmadıkları sürekli olarak sorulmaktadır. İnsan sağlığına zararlı olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Ancak antibakteriyel olması bu endişenin yersiz olduğunun göstergesidir. Zararlı bakterilerin epoksi zemin kaplamada üreyememeleri sayesinde muadillerine oranla daha sağlıklı oldukları anlamına gelmektedir. Yüzeylerinde nem oluşturmamaları bakterilerin sevdikleri nemli ortamların olmayacağı anlamına gelecektir. Bu nedenlerden dolayı özellikle evlerde çocuk odalarında, mutfaklarda, banyolarda, tuvalet ve yatak odalarında gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Zararlı mı? - Epoksis

Normal epoksi zemin kaplamaları 22 derece ve üzerlerinde uygulanmaktadır. Bu hava sıcaklığı derecelerinde epoksi zemin kaplama katılaşarak zemine yapışmaktadır. Ancak sürekli olarak yüksek sıcaklıklara maruz kalan bölgelerde bu zeminlerde sorun olabilir. Epoksi zemin kaplama zararları çok fazla değildir. Ancak sıcaklıkların 60 derece ve üzeri olduğu yerlerde epoksi zemin kaplamalar tutunmakta zorluk çekebilmektedir. Bu nedenle sıcaklıkların yüksek olduğu yerlerde kullanımı önerilmemektedir.

Epoksi zemin kaplamaların zararlı oldukları düşünülebilecek olan tek yer uygulama zamanı olabilir. Solventli epoksi malzemelerinin içerisinde bulunan solvent katkıları uygulama esnasında bazı gazların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle özellikle uygulama yapılırken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Alanında uzman ekiplerimizden alacağınız kaliteli hizmetlerden siz de istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Sizlerin daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları için gerekli olan işlemler ekiplerimiz tarafından sorunsuz şekilde yapılabilmektedir. Uygulama esnasında çevredekilerin olumsuz etkilenmemeleri için gereken önlemler alınabilmektedir.Aynı şekilde en kaliteli epoksi zemin kaplamasahibi olabilmeniz için de ekiplerimiz gerekli özveriyi göstermektedirler. Yapılacak zeminin hazırlanması, uygulanacak epoksi reçinenin hazırlanması ve uygulanması gibi bütün süreçlerde profesyonel ekiplerimiz tarafından işlemler yapılmaktadır. Bu şekilde size sadece işler bittikten sonra yeni zemininize kavuşmak kalır. Daha az dertli ve daha az uğraş vereceğiniz zeminlere kısa süreler içerisinde sahip olabilirsiniz.

Epoksi Reçine Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Epoksi reçine uygulanmadan önce tam olarak ne işe yaradığını ve size avantajının ne olduğunu bilmenizde büyük fayda vardır. Araştırmanızı doğru ve eksiksiz bir şekilde yapıyor olmanız ilerleyen süreçte doğması muhtemel soru ve sorunların erkenden çözülmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle reçine ve epoksi uygulama hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız en sağlıklısı olacaktır. Epoksi reçine özellikleri sıralanacak olursa:

Epoksi Reçine Hakkında Bilinmesi Gerekenler? - Epoksis

 • Uygulandığı zeminlerde özellikleri sayesinde kimyasal ve fiziksel etkilere karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Neredeyse her yüzeye kolaylıkla uygulanabilir.
 • Uzun süre dayanıklı olması sayesinde aşınma olmaz.
 • Uygulanan epoksi boya kullanılarak renklendirilebilir ve size dekoratif çözümler sunar.
 • Hijyenik olmaları sayesinde kolaylıkla temizlenebilir ve toz tutmazlar.
 • Uygulandıkları yüzeylere yapışma güçleri çok kuvvetlidir.
 • Farklı birçok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Epoksi reçineleri sadece zemin kaplamalarında değil dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle küçük dekoratif ürünlerin yapılabilmesi için de reçineler kullanılabilmektedir.Ev ya da iş yerlerinde kullanılmasının yanı sıra aksesuar olarak da kullanılabilmektedir. Kullanım alanları oldukça geniş olan reçineleri istediğiniz şekilde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Epoksi Boya Duvara Uygulanır mı?

Epoksi boyaların duvarlara uygulanabilmesi için öncelikle duvar zemininin sorunlu olan yerlerinin tamir edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tamirden sonra astarının çekilmesi gerekecektir. Zeminlerde olduğu gibi duvarlarda da epoksi boyaların uygulanmasına sıkça rastlanılmaktadır. Epoksi reçinelerin hazırlandıktan sonra uygulanacak duvarların zemin özelliklerine göre içlerine farklı maddeler koyulabilmektedir. Bununla birlikte uygulanmak istenen renklerin bileşenleri de karışımın içerisine eklenebilecektir. Epoksi boyanın duvara uygulanması bu aşamadan sonra mümkün olabilecektir.

Epoksi Boya Duvara Uygulanır mı? - Epoksis

Zeminlerde olduğu gibi duvarlarda da aynı hazırlıkların yapılması gerekecektir. Duvarda yer alan ve tamir gerektiren yerler öncelikle düzeltilmelidir. Aynı zamanda uygulanacak duvarların temizlenmiş ve kirlerden arındırılmış olması gerekmektedir. Düzeltmelerin ve temizliklerin yapılmasının ardından hazırlanan karışım duvara uygulanabilecektir. Epoksi boyaların uygulanma nedenlerinin başında zeminde de olduğu gibi daha dayanıklı olmaları gelmektedir. Dayanıklılığın yanı sıra dekoratif olarak size istediğiniz şeyleri de verebiliyor olması sayesinde evlerinizin ya da iş yerlerinizin duvarlarını daha güzel bir hale getirebileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey doğru yerlerden hizmet almak olacaktır.

Sadece boya ve badana yapılacağı varsayılsa bile çok aşına olduğumuz bu işlemin yapılabilmesi için de doğru yerlerden hizmet alınması gerekmektedir. Eğer doğru ustalardan hizmet almazsanız yapılacak olan işlemlerin sonuçları istediğiniz gibi olmayacaktır. Renk değişikliği yapmak istediğiniz duvarlarda altta kalan renk kapanmayacak, duvarda istemediğiniz lekeler kalmaya devam edecek ve hatta şeritler halinde istemediğiniz kötü görüntüler oluşabilecektir. Bu uzun yıllardır neredeyse herkes tarafından yapılan boya işlemlerinde yaşadığınız bu sorunlar epoksi duvar boyama işlemlerinde daha fazla yaşanabilecektir. Doğru yerlerden profesyonel ellerden alacağınız hizmetler size daha doğru sonuçların alınmasında yardımcı olacaktır. Bu nedenle uzun yıllardır bu sektör içerisinde kaliteli hizmetler vermiş olan firmamızdan epoksi ile ilgili olarak bütün hizmetleri alabilirsiniz. Alanında uzman ekiplerimiz uzun yıllardır bu sektör içerisinde verdikleri kaliteli hizmetlerden elde ettikleri tecrübeleri sizin duvar ve zeminlerinizi rüya gibi bir hale getirmekte kullanabiliyorlar. Bu nedenle hayallerinizdeki duvar ve zeminlere sahip olmak için daha fazla zaman kaybetmeden bize ulaşabilirsiniz. Kaliteli hizmet her zaman çok pahalı olmak zorunda değildir. En uygun epoksi boya ile duvar boyama hizmetini firmamızdan sorunsuz şekilde alabilirsiniz.

Epoksi Esaslı Zemin Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama malzemeleri uygulanacak olan malzemenin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Epoksi yapı olarak içerdiği kimyasallardan dolayı sıvı formdan katı forma dönüşmektedir. Bu nedenle neredeyse kullanıldığı her zeminde en doğru sonuçların alınabilmesine yardımcı olmaktadır. Yapılması planlanan işlemlerden elde edilmesi düşünülen sonuçlara kadar geçen bütün süreçlerin ana maddesini epoksi oluşturmaktadır. Ancak kullanılacak alanlara ve alınması istenilen sonuçlara göre içerisine eklenecek ve aynı zamanda yardımcı olarak kullanılacak epoksi esaslı zemin kaplama malzemelerideğişiklik göstermektedir.

Epoksi Esaslı Zemin Kaplama Malzemeleri Nelerdir? - Epoksis

Reçinelerin kullanılması epoksi maddesinin zemine yapışmasını sağlamakla birlikte petrol türevlerinden elde edilmektedir. Gliserol gibi bitkisel kaynaklı reçineler de kullanılabilmektedir. Ancak genel olarak petrol kaynaklı reçineler kullanılmaktadır. Reçinelerin kullanılması epoksi boyalarda yaşanabilecek sararmaları da engellemektedir. Kullanılan bazı reçineler UV ışınlarına karşı da bariyer görevi görmektedir. Reçinelerle birlikte epoksi sertleştiriciler de karşımın içine eklenmektedir.

Epoksi zemin kaplamalarda kullanılan diğer bir madde de köpük kesicilerdir. Genel olarak şeffaf olarak uygulanan epoksilerin uygulanmasında oluşacak hava kabarcıklarının engellenebilmesi için köpük kesiciler kullanılmaktadır. Kullanılan bazı epoksi karışımlara üretan polimerler ve akrilikten üretilmiş olan son kat cilaları da karıştırılmaktadır. Kullanılan bu malzemeler aşınmaya karşı dayanıklılık sağlamanın yanı sıra aside karşı da koruma sağlamaktadır. Bununla birlikte bakterilerin oluşumlarını da engellemektedir. Bu sayede daha hijyenik bir kullanım sağlanabilmektedir. Epoksi zemin kaplama malzemeleri arasında kullanılacak boyalar da sayılmaktadır.Yapılacak olan kaplamanın dekoratif özelliklerine göre kullanılacak boyalar da farklılık göstermektedir. Boya gibi gece görüşü elde edebilmek için fosfor taşı ya da fosfor tozu da karışıma dahil edilebilmektedir. Bu şekilde karanlıkta parlayan zeminlere sahip olabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama Fiyat Nedir?

Epoksi zemin kaplamalarında ödenecek fiyatlar seçilecek malzemelere ve uygulanacak alanlara göre değişiklik göstermektedir. Neredeyse sınırsız seçeneğin olduğu epoksi zemin kaplamalarda fiyatların belirlenebilmesi için de bu seçenekler içerisinden hangilerini istediğiniz önem arz etmektedir. Bununla birlikte fiyatları etkileyecek olan bir diğer etmen de uygulamanın yapılacağı alan büyüklüğüdür. Bu tarz inşaat işlerinde fiyat belirlenebilmesi için uygulama yapılacak alanın metrekaresi baz alınmaktadır. Epoksi zemin kaplama fiyatlarıbelirlenmesinde işçilik bir diğer unsurdur.  Aynı zamanda epoksi kaplamanın kalınlığı da fiyatları değiştirmektedir. Fiyatları etkileyen unsurlara bakacak olursak:

Epoksi Zemin Kaplama Fiyat Nedir? - Epoksis

 • Kullanılan malzemelerin kalitesi,
 • Kullanılacak olan malzemelerin miktarı,
 • Uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğü,
 • İşlemleri yapacak olan ekibin tecrübesi,
 • Zeminle birlikte kullanılacak malzemelerin uygulamalarındaki zorluk dereceleri,
 • Zeminin tamir durumu,
 • Yapılması gerekiyorsa zeminde yapılacak olan temizlik işlemleri.

Bu unsurların durumlarına göre ödenmesi gereken fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Epoksi zemin kaplama fiyatlarını etkileyen unsurlarne kadar fazla olursa fiyatlar da o kadar değişiklik göstermektedir. Diğer kaplama ya da zeminlerin tamir işlemleri ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlara işlemleri yapabileceğiniz unutulmamalıdır.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

 • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik