Poliüretan Esaslı Sürme İzolasyon


Poliüretan sürme izolasyon, işlem olarak % 100 sonuç alıcı özelliklere, ürün olarak TSE standartları niteliklerine sahiptir. Su izolasyonu konusunda sürme şeklinde yapılan uygulama, profesyonel bir işçilik ile harikulade sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Farklı markaların farklı kimyasal özellikli ürünleri ile sapasağlam bir yalıtım yapılmaktadır. Mevcut zeminlerin niteliğine göre, daha önce kullanılan malzemelere göre sürme izolasyon türleri değişebilmektedir.

Suya dayanıklı olması nedeniyle, su birikse bile olumsuz bir şey yaşanmamaktadır. Mevcut zeminlerin daha güçlendirilmesi ile yapılarınızda su sızması veya nem oluşması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Esnek yapısı sayesinde yarılma, aşınma veya erime gibi problemler yaşanmamaktadır. Oldukça kolay bir şekilde uygulanan bu izolasyon maddesi ile eksiz bir zemine sahip olacaksınız. İklim şartlarının sert geçtiği bölgelerde, donma vakalarına karşı oldukça dirençli olma özelliğine sahiptir.

Aderans özelliğine sahip olan poliüretan sürme izolasyon maddesi, kalın bir şekilde sürülerek, istenen hedefe ulaşılmasını sağlar. Ülkemizde genelde yapılar eski nitelikli ve malzemeli olduğu için, birçok binanın çeşitli birimlerinde su ile ilgili problemler yaşanmaktadır.

Bu durumda mülk sahipleri, kiracıları ve yöneticileri, önlem alınması amacıyla girişimde bulunmaktadır. Bu girişimin başlangıcında deneyimli bir poliüretan sürme izolasyon firması bulmak yer almaktadır. Yetkin bir firma da genelde ya referans yolu ile ya da online ortamlardan bulunmaktadır.

Poliüretan Esaslı Sürme Çatı İzolasyon - Epoksis

Poliüretan Su Yalıtımı

Poliüretan su yalıtımı, Polimer teknolojisi ile hazırlanmış izolasyon malzemelerinin kullanılması ile yapılan başarılı bir uygulamadır. Çatlaklar, kırılmalar gibi doğal şartlar veya insani faktörlerle meydana gelmiş hasarları gidermek de kullanılır. Bu hasarlar sonucu zeminin zarar görmesi, altındaki yapının da zarar görmesine neden olur.

Binanın dış kısmından içeriye su sızıntısı olması halinde, binanın yapılmış olduğu malzeme de içten içe zarar görür ve çürür. Neticede alt ve iç kısımlarda nemlenme ve su akması sonuçları ortaya çıkar. Poliüretan su yalıtımı bu problemlerin giderilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Portakal Esaslı Sürme Bahçe İzolasyon - Epoksis

TSE standartlarında ürünlerin kullanıldığı yalıtım işleminde işçiliğin de önemi büyüktür. Dünya genelinde uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan tüm işlemler gibi, ülkemizde de zeminin hazırlanması ve uygulamanın sonlandırılarak kullanılma hazır hale getirilmesi, aynı standartlarda işçilik ile mümkündür.

Bu nedenle klasik şekilde zihinlerimize kazınan “ustanın iyisine denk gelmek” deyimini hayata geçirebilecek firmalarla işbirliği yapmalısınız. Ürün garantisinin yanında uygulama garantisi de verebilecek izolasyon firmaları önceliğiniz olmalıdır.

Poliüretan sürme izolasyon ürünleri üreten markaların, bu ürünler için belirlediği bir garanti süresi vardır. Ancak işlem yapan firmanın da uygulama konusunda resmi bir garanti süresi oluşturması, tüketicinin de lehine olmaktadır. Böylece ileride yaşanabilecek sıkıntılar da muhatap önceden bulunmuş olmaktadır.

Poliüretan Esaslı Sürme İzolsyon - Epoksis

Poliüretan Sürme İzolasyon Fiyatları

Poliüretan sürme izolasyon fiyatları, uygulama alanının en, boy ve derinliği hesap edilerek oluşturulmaktadır. Ayrıca istenen ve kullanılacak malzemelerin de kalitesine göre fiyat aralığı değişebilmektedir.

İşbirliği yapacağınız firmanın çözüm oluşturma konusunda yetkin olması kadar, fiyat konusunda sizi memnun etmesi gerekir. Ancak kalitenin de ucuza yapılamayacağı bir sektör olduğunu da unutmamak gerekir.

Günümüz şartlarında tüm sektörlerde yaşanan alım gücü ile ilgili problemler, müşteri ve firma arasındaki anlaşmalara da yansımaktadır. Fiyat konusunda önceden anlaşılması, ileride problem yaşanmaması adına önemlidir.

Uygulama öncesinde yapılacak bir etüt çalışması ile uygulama yüzeylerinin deforme olma durumları tespit edilmelidir. Yapılacak işçiliğin ağırlığı veya süresi önceden belirlenmeli ve müşteriye bildirilmelidir.

Poliüretan sürme izolasyon konusunda iyi bir firma tüm beklentilerinizi yerine getirmektedir. İkinci bir masrafa gerek olmadan yapılacak sürme yalıtım işlemi, bütçe olarak da sizi rahatlatacaktır.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik