Skip to main content

Portakal Kabuğu Görünümlü Poliüretan Uygulama


Günümüze zemin kaplama açısından birçok farklı uygulama kullanılmaktadır. Özellikle de modern kimya sektörünün üretmiş olduğu zemin kaplama maddeleri sayesinde hem antibakteriyel özellik taşıyan hem de yıllarca dayanabilecek türden zeminler elde etmek mümkün hale geldi.

Portakal kabuğu görünümlü poliüretan zemin uygulamaları da bunlardan biridir. Zemin kaplama türleri arasında özel bir kaplama türü olan portakal kabuğu görünümlü poliüretan uygulaması kaymaz bir zemin elde etmek için kullanılmaktadır. Bu uygulama özellikle yaya geçişinin yoğun olduğu yerlerde kayma riskini en aza indirmek için tercih edilmektedir.

Bunun yanında son derece kullanışlı olması da çok tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Bu uygulamalar iç ve dış birçok mekânda tercih edilen uygulamalardır. Müşteri isteklerine göre uygulanacak alan büyüklüğü de önceden belirlenebiliyor. Son yıllarda çok fazla tercih edilen zemin kaplama türleri arasında yer almaya başlamıştır.

Poliüretan Portakal Zemin Kaplaması

Poliüretan portakal zemin kaplaması uygulaması birçok zeminde yapılabildiği gibi çok kısa bir süre içerisinde de yapılabilen bir zemin sistemidir. Bu uygulamalarda oluşan sorunların onarımı son derece kolaydır ve kullanıcısına da çok fazla iş yükü çıkarmamaktadır. Darbelere karşı çok yüksek bir dayanıklılığı olan bu zemin kaplama sistemlerinin ortalama ömrü 20 yıl olarak belirlenmiştir. Tüm bunlara ek olarak portakal kabuğu zemin kaplama farklı renklerde de yapılabilmektedir. Çok estetik bir görünümü olan bu zemin uygulaması çok iyi bir beton koruyucudur. Hem çok zor aşınıyor hem de oldukça kolay kolay çizilme ya da bozulma meydana gelmiyor. Zemin kaplama uygulamaları içerisinde çok fazla tercih edilmektedir.

Tüm kaygan zeminleri yayalar için çok daha güvenli ve kaymaz hale getiren zemin uygulaması insanların daha güvenli yürüme ve koşma imkânı sunuyor. Bu uygulamaların tozuma önleyici bir özelliği de bulunmaktadır. Temizlik açısından pratiktir ve zemine göre farklı şekillerde uygulamalar yapılabiliyor. Her zeminde aynı kalınlık tercih edilmiyor. Bu nedenle de bu uygulamadan yararlanmak için önce zemin hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Poliüretan Dokulu Epoksi Zemin Kaplama - Epoksis

Portakal Desenli Poliüretan Zemin Kaplama

İçerisinde bulundurduğu kimyasallar sayesinde portakal desenli poliüretan zemin kaplama türleri her geçen gün daha dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Ev döşemeleri için dahi çok ideal olan bu kimyasallar sayesinde yer zeminleri çok daha güvenilir bir boyut kazandırıyor.

Dekoratif bir görünümü bulunan zemin kaplama çeşidi insan eline temas etmesi nedeni ile tüm kontrollerden geçirilmektedir ve antibakteriyel bir özelliğe sahip olmaktadır. Hem dokusu hem de renkleri insanların göz zevkine hitap edecek şekilde tasarlanmaktadır. Çocuklu aileler de bu zemin uygulamalarından rahatlıkla faydalanabiliyorlar. Yüzeyinde yağ ve su biriktirmeyen bir zemin çeşidi olması da bu uygulamaların açık alanlarda tercih edilmesinde oldukça etkilidir. Kullanım alanları da çok geniştir.

Portakal Dokulu Poliüretan Epoksi Zemin Kaplama - Epoksis

Portakal Dokulu Poliüretan Kaplama

Portakal dokulu poliüretan kaplama türlerinin kullanıldığı alanların başında otoparklar geliyor. Bunların yanında fabrika, atölye ve tekstil fabrikaları gibi çok çeşitli yerlerde de tercih edilmektedir. Depolar, mağazalar, AVM zeminleri, lojistik gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Açık alanlarda da çok fazla tercih edilen portakal dokulu zemin kaplamalar liman ve tersane gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Kullanımı rahat olan ve kullanıcısına önemli faydaları bulunan zemin kaplamalar solvent içermemektedir.

Fiyat olarak da birçok zemin kaplama çeşidine göre son derece ideal ürünlerdir. Metrekare cinsinden hesaplanan portakal kabuğu zemin kaplama çeşitleri alanların genişliğine ve zeminin kalınlığına göre değişim göstermektedir. Birçok yer zemininde rahatlıkla kullanabilirsiniz.