Poliüretan Sprey Köpük Kaplama


Poliüretan sprey köpük kaplamalar, daha çok teraslarda kullanım alanı bulmuştur. Birçok avantajı bulunur. Her şeyden önce, bakteri oluşumunu önlemektedir. Son derece kullanışlı olup, uzun ömürlüdür. Yanmayan bir yapıya sahiptir.

Zemin kaplama uygulamalarında, ısıya ve neme karşı dayanıklı olması bakımından tercih edilmektedir. Kimyasal maddelere karşı da korunaklıdır. Poliüretan kaplamalarda en önemli özellik, sprey ile kullanım avantajıdır. Spreyin tercih edilmesinin en önemli özelliği, hiçbir şekilde iz bırakmamasıdır. Ayrıca iklim şartlarına karşı da mukavemetlidir. Su ve ısı geçirmez yapısı ile tercih edilir.

Sprey Poliüretan Köpük Isı Su Yalıtımı

Polyurea uygulamasının, başarılı sprey poliüretan ısı ve su yalıtımında önemi büyüktür. Tek başına yapılan poliüretan köpük yalıtımı, ses ve su geçirmezlik için etkili olamayacaktır. Sprey köpük uygulamasıyla yapılan poliüretan ses ve su geçirmezliği büyük ölçüde sağlasa da yeterli olamayacaktır. Mutlaka polyurea uygulaması ile desteklenmelidir.

Firmamız, ses ve ses yalıtımı konusunda, uzman kuruluşların başında gelir. Isı yalıtımında tek başına başarılı sonuçlar almak mümkündür. Özellikle çatı uygulamalarında, değişen ısı koşulları ve nemi önlemek için tercih edilmektedir.

Sprey Köpük Poliüretan Uygulama, Görüntü - Epoksis

Poliüretan Sprey Nedir?

Poliüretan sprey, günümüzde inşaat sektöründe en çok uygulama alanı bulan konulardan biridir. Perde beton arasında, poliüretan köpük uygulamaları bulunur. Isı, ses ve su geçirmezliği için tercih edilir. Köpük şeklinde sıkıldığı için, ek yerleri bulunmamaktadır. Bu da bütün halde koruyuculuk sağlayacaktır. Yangına dayanıklı, farklı iklim özelliklerine mukavemetli kullanışları ile tercih edilir. Isıtıcılı düzeneği olan bir hortum mekanizması ile, uygulanmak istenen alana püskürtülür.

Perde beton araları, çatılar ile dış cephe kaplamalarında, kullanım alanı yaygındır. İskele kurularak, el yordamı ile yapılamayan cephelerde, köpük püskürtme yöntemi uygulanır.

Sprey Poliüretan Köpük Fiyatları

Sprey poliüretan köpük fiyatları, oldukça ekonomiktir. Binanın onarımı ya da yapılışı sırasında uygulanması, birçok fatura rakamının azalması anlamına gelmektedir. En çok dış cepheden ısı çıkışı olduğu düşünülecek olursa, kaliteli yalıtım sistemlerinin önemi daha çok anlaşılır.

Bir sefer ödenecek bu köpük uygulamaları ile, birçok enerji kaleminin sarfiyatı inmiş olacaktır. Bu sayede, tabii kaynakların da kullanımı, verimli hale gelecektir. Böyle bakıldığında, ekonomik bir uygulama olduğu düşünülür. Kullanılan malzeme kalitesi de fiyatı etkilemektedir. Firmamız, kaliteli malzeme kullanırken, ekonomik rakamlar ile satışa sunmaktadır. Bu nedenle tercih edilen firmalarda ilk sıralardayız.

Sprey Köpük Poliüretan Uygulama - Epoksis

Sprey Poliüretan Köpük Nerelerde Uygulanır?

Sprey poliüretan köpük, inşaat tezgâhının kurulmasının imkânsız olduğu alanlar için uygulanır. Püskürtme yöntemi ile kısa sürede kuruma imkânı ve kolay kullanım avantajı sunulur. İz ve kalıntı bırakmaz. Son derece güçlü bir yapışma özelliği bulunur. Hızlıca yapışır. Hiçbir şekilde darbelerden etkilenmeyecektir. Dış etkenlere karşı korunaklı olup, güneş ışınlarından etkilenmeyecektir.

Binanın dış cephesi su buharını geçirmesi sebebi ile nefes alan bir yapıya kavuşmuş olacaktır. En çok görülen uygulama alanları meskenlerin dışında kısaca şunlardır: Tavuk, mantar çiftlikleri, ahırlar, soğuk hava depoları, fabrikalar, teras ve çatı sistemleri.

Sprey Poliüretan Köpük Kullanımının Faydaları

Sprey poliüretan köpük uygulamaları, çatı, duvar ve teras izolasyonunda ısı ve nem geçirmezliğini sağlayacaktır. Ek yeri görüntüsü olmayacak ve çok çabuk kuruyacaktır. Hem uygun maliyetli olması hem de kolay uygulanması ile en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. Çürüme gibi bozulma olayları olmadığı için, bakteri oluşumuna da izin vermeyecektir.

Günümüzde pek çok kişi, evlerinin dış cephelerini yenilemektedir. Yenilerken de poliüretan köpük spreyi kullanarak başarılı sonuçlar almaktadır. Çevreye duyarlı, ekonomiye dost ürünlerdir. Isı ve ses yalıtımında başarılı sonuçlar almak isteyenler için firmamız tavsiye edilecektir.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik