Skip to main content

1 Kg Epoksi Kaç m2 Zemin Kaplar?


1 kg epoksi kaç m2 zemin kaplar? konusunda hem zemin uygulama firmaları hem de uygulama yaptıracak müşteriler ciddi şekilde araştırma yapmaktadır.

Firmalar eldeki kaynakların verimli kullanılması için metrekareye ne kadar epoksi kaplanması ile ilgili gerekli teknik çalışmaları önceden yapmakta, gereken kimyasal karıştırma oranını belirlemekte ve çalışma öncesi hazırlıklarını tamamlamaktadır. Müşteriler ise kaba bir maliyet değerlendirmesi yaparak bütçe kontrolü sağlamak adına bu konuda araştırma içinde olmaktadır. En sağlıklı sonucun ücretsiz keşiften sonra yetkili firma ile yapacağınız görüşme ile elde edileceğini unutmayınız.

Epoksinin ne kadarlık bir derinlikle uygulanacağı bu konuda esas belirleyici unsur olmakla birlikte, uygulama yapılacak alanın genişliği de önemlidir. Uygulama öncesi zemin hazırlığında kaba bir değerlendirme yapılacaktır ancak esas ince çalışma uygulamaya başlandıktan sonra ortaya çıkmaktadır.

Uzman personelimiz ile yaptığımız tüm çalışmalarda elde ettiğimiz uygulama sonuçlarına göre sizleri bilgilendiriyoruz. Zeminin uygulama öncesinde hazırlık aşamasında pürüzlüklerin giderilmesi, yapılan işçilik gibi maliyetler de eklendiğinde, 1 kg epoksi kaç m2 zemin kaplar konusunda bir yaklaşık maliyet değerlendirmesi yapılacaktır.

1 Kg Epoksi Kaç m2 Zemin Kaplar? - Epoksis

1 Kg Epoksi Ne Kadar Zemine Yeterlidir?

Epoksinin hangi kıvamda uygulanacağı, zeminin ihtiyacı ve derinlik gibi etkenler 1 kg epoksi ne kadar zemine yeterlidir sorusuna verilecek cevabın ana unsurlarını oluşturur.

Deneyimli firmaların profesyonel teknisyenleri uygulama alanında yaptıkları inceleme ile aşağı yukarı bir ihtiyaç listesi çıkarmaktadır. Ancak zemindeki çatlakların ve uygulama esnasında ortaya çıkacak detayların kapatılması amacıyla bazen hesaplamalar uygulama sonrasında netleşebilir. Böyle durumlar için yetkili firmalar sizleri önceden bilgilendirmektedir.

Her türlü farklı desende epoksi uygulamaları ile ön plana çıkan uzman firmalar ile anlaşma sağlamanız, dönüşü olmayacak bir uygulamayı profesyonel şekilde yaptırmak için en önemli şansınızdır. Bu yüzden epoksi gibi ciddi uygulamaları deneyimli firmalar ile görüşerek yaptırmalısınız. Uygulama sonrası donması ve sertleşmesi için beklenen zeminden geri dönüş olmayacağı ve yeniden maliyet sizleri zorlayacağı için uzman ekiplerle çalışmak önceliğiniz olmalıdır.

İlk uygulama ve son uygulama olarak iki katmanlı şekilde uygulanan epoksiler metrekare hesabı üzerinden maliyetlendirilir. 5 metrekarelik alana toplamda yaklaşık 10 litre epoksi uygulaması yapılmaktadır. Elbette bu kaba değerlendirmedir. Zeminin hazır bulunması veya ihtiyacın artması durumları uygulanacak kimyasalın niteliği gibi etkenler miktarı artırabilir veya azaltabilir. Bu hesaplamayı en iyi uzmanların yer aldığı deneyimli epoksi firmaları yapacaktır. Bu yüzden işinin ehli kadrolar ile yola çıkmak, daha sonradan problem yaşamamanız adına çok önemlidir.

1 Kg Epoksi Ne Kadar Zemine Yeterlidir? - Epoksis

Epoksi Uygulanacak Zemin Nasıl Olmalıdır?

Epoksi uygulanacak zeminin niteliği gerçekten önemlidir çünkü kimyasal olarak dökülüp düzleştirilecek olan maddenin kuru bir zemine yayılması gerekir. Bu tür zeminde tutunması ve yerleşmesi daha sağlıklı olacağı için zeminin önceden hazır olmasının önemi tartışılmaz. Epoksi uygulanacak alan kapalı bir mekan ise önceden pürüzlüklerin giderilmesi çok önemlidir. Kapalı alanda hava koşullarına çok dikkat edilmez. Ancak uygulama yapılacak alan açık alan ise önceden kesinlikle hava koşullarına da bakılması lazımdır.

Karıştırılacak ve dökülecek maddenin yapısının bozulmaması için hava koşullarının iyi olması gerekir. Yağmur yağması uygulamanın başarısız olmasına neden olur çünkü karıştırılan malzemeye hesapta olmayan bir su eklemesi meydana gelir, bu da kıvamını bozar. İstenen zemin elde edilemez. Diğer yandan aşırı sıcak hava da kurumayı hızlandıracağı için pek istenen bir durum değildir.

Uygulamanın bu iki koşul dikkate alınarak yapılması tercih edilmektedir. Nem oranı en fazla % 4 oranında olacak şekilde çalışma yapılacak alan hazırlanırsa faydası görülür.

Epoksi Uygulanacak Zemin Nasıl Olmalıdır? - Epoksis