Skip to main content

Poliüretan Zemin Kaplama Neden Önemlidir?


Zemin kaplama çeşitli maddelerle inşa edilmiş binaların ve farklı amaçlarla kullanılan tesislerin zeminlerinin daha sağlam, daha dayanıklı ve daha estetik olması için yapılan uygulamalardır. Son birkaç yılda, beton zeminlerin korunması temelde sıfırdan, bir tür koruyucu kaplama veya yüzey kaplama gibi oldukça karmaşık bir sürece geçmiştir. Ana amaç, zemini bozulmaya veya kirlenmeye karşı korumak veya fonksiyonel faydalar sağlamaktır.

Poliüretan Zemin Kaplama Neden Önemlidir? - Epoksis

Bu döşeme tiplerinden biri Poliüretan zemin kaplamadır. Poliüretan, dünya çapında sayısız uygulamada kullanılan son derece çok yönlü bir elastomerdir. Poliüretanın mekanik özellikleri, başka herhangi bir malzemede benzersiz performans özelliklerine sahip sorunları çözmek için birkaç benzersiz fırsat yaratan yaratıcı kimya yoluyla izole edilebilir ve manipüle edilebilir. Poliüretan zeminler, yapıştırıcı veya ısı kaynağı gerektirmeden, hemen uygulama anında dökülür. Bu sıvının uygulandığı zeminler, doğrudan bağlandıkları için temel beton zemin ile tekdüze hale gelir.

Poliüretan zemin kaplamaları mat bir yüzey sağlar ve beton zemin yüzeyinin tabanındaki nemden kesinlikle etkilenmez. Bu nedenle, bu sistemler yalnızca nem bariyeri altlıkları olarak değil, aynı zamanda yüksek darbe ve aşınmaya ve buharla temizlemeye dayanabilen, bağımsız zemin kaplamaları niteliğinde olup ideal olarak uygundur. Zemin kaplama sistemi, çeşitli ticari ve endüstriyel tesislerde yüksek parlaklıkta, ultra dayanıklı kullanım sağlar.

Poliüretan Zemin Kaplama Uygulamaları Nasıl Uzun Ömürlü Olur?

Poliüretan zemin kaplama uygulamaları ağır hizmete dayalı ürünler, yiyecek, içecek, ilaç ve kimya endüstrilerinde onlarca yıldır kullanılmaktadır. Bu döşeme sistemleri, agresif kimyasallara, ağır darbelere ve termal şoka karşı olağanüstü bir dirence sahiptir. Poliüretan zeminin bakımı, vinil gibi diğer zeminlere kıyasla çok daha kolaydır. Mükemmel pürüzsüz yüzey, dökülmelere ve lekelere karşı korumaya yardımcı olur ve rutin temizlik çok az çaba gerektirir. 

Soyulmadan veya çatlamadan onlarca yıl dayanabilir. Gerekirse, mevcut bir epoksi zemin üzerine, ayrılma korkusu olmadan bir kat daha yapılabilir. Poliüretan beton ayrıca termal şoka karşı olağanüstü uzun vadeli direnç sunar. Bu malzemenin kimyasal ve fiziksel yapısı yalnızca çok dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda yüzey sıcaklığındaki ani değişiklikleri dağıtmada da üstündür.

Poliüretan zemin uygulamasının günlük kullanımından düzenli temizlik gerektirip gerektirmediğine ve bakımına kadar birçok boyutta avantaj sağladığı, bizzat müşteriler tarafından dile getirilmektedir.

Poliüretan Zemin Kaplama Uygulamaları Nasıl Uzun Ömürlü Olur? - Epoksis

Poliüretan Zemin Kaplama Konusunda Başarılı Firmalar

Çok hızlı şekilde kürlenen, herhangi bir dikiş veya birleştirme gerektirmeyen, kaymaz özellikle olan, aşınmaya karşı müthiş bir direnci bulunan, yüksek sıcaklığa karşı bir hayli dayanıklı olan poliüretan zemin kaplama konusunda başarılı olan firmalardan biri olarak, Epoksis zemin kaplama sistemleri ile tüm müşterilerimizin memnuniyeti için çaba göstermekteyiz.

Darbelere karşı dayanıklı, sürtünmede deforme olmayan, kimyasallara karşı dirençli yapıya sahip, aşındırıcı kimyasal maddelerin kullanımında dayanan, tesviye konusunda uzmanlara zorluk yaşatmayan, solventsiz poliüretan zemin kaplama profesyonel uygulama yapıldığı takdirde uzun ömürlü olmaktadır.

Otomobil üretimi yapan mühendislik firmalarında, elektrik ve elektronik ürünlerle çalışan ve bu ürünleri üreterek depolayan şirketlerde, ilaç laboratuvarlarında, ambalaj ve plastik sanayide, yiyecek ve içecek endüstrisinde, kimya fabrikalarında, tekstil endüstrisinde, kağıt endüstrisinde, okullarda ve eğitim enstitülerinde, termik santrallerde poliüretan zemin uygulamalarının örneklerini görebilirsiniz.

Epoksis firması olarak sürekli gelişim ilkesiyle tüm uzman personelimiz, geniş servis ağımız ve hizmetimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Tüm zemin uygulama sistemlerinde deneyimli ekibimiz ile kusursuz estetikte zeminlere sahip olmanız için çalışıyoruz. Profesyonel, uzun ömürlü ve dayanıklı uygulamalar için ekibimizle iletişime geçerek bilgi alabilir, ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Poliüretan Zemin Kaplama Konusunda Başarılı Firmalar - Epoksis