Beton Silim Parlatma Uygulaması Nedir?


Birçok zeminde kullanılan betonların zamanla kirlendiği, renginin solduğu ve deforme olduğu görülmektedir. Kullanıldığı sektöre göre yağlanma, yoğun kullanım, ağır makinelerle hasar görme, çatlama veya kullanılan temizlik kimyasalları nedeniyle renginin değişmesi sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Bu durumda karşımıza iki seçenek çıkar.

Zemini değiştirmek veya beton silim parlatma uygulaması yapmak. Zemin değişimi için en ideal tercihler epoksi uygulama olurken, parlatma uygulaması da zaman içinde yüzeysel olarak zarar görmüş betonların yeniden parlak görünümüne kavuşması için tercih edilmektedir.

Beton Silim Parlatma Uygulaması Nedir? - Epoksis

Özel makineler kullanılarak yapılan beton silim parlatma uygulaması, zeminin daha parlak görünmesini sağlar. Aynı zamanda yapışmış ve temizlik ile çıkmayan maddelerin temizlenerek doğal bir hale gelmesine de yardımcı olur.

Beton temizliğinde kullanılan kimyasalların uzun süre tercih edilmesi ve yoğun şekilde seyreltilmeden kullanılması parlak zeminin özelliğini yitirmesine neden olabilir. Zemine yapışan ve çıkmayan malzemelerin temizlik kimyasalları ile çıkmadığı durumlarda ortaya çıkan görünüm başta binanın asli unsurları olmak üzere misafirleri de rahatsız edecek bir görüntü oluşmasına neden olur.

İşte beton silim parlatma uygulaması bu türden problemler için en idea temizlik tercihidir. Beton üzerindeki bahsettiğimiz yapışan cisimlerin veya yağların kazınması, betonun honlanması ve sonunda ise parlatılması, en temiz ve doğal görünüme sahip olunmasına destek olmaktadır.

Beton Silim Parlatma Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Zeminler bir yapının belki de en fazla kullanılan ve zamanla deforme olan bölgeleridir. Özellikle işyerlerinde, depolarda, fabrikalarda, atölyelerde ve her türlü endüstriyel tesiste, zeminler kadar yıpranan bir başka asıl birim yoktur. Bu nedenle zeminler konusunda çeşitli zaman dilimlerinde farklı önlemler alınmak istenir. Bunu zemin sistemleri konusunda profesyonel firmaların yapması, yeniden duyulacak ihtiyacı asgariye indirmek için önemli bir seçim olacaktır. Epoksis olarak tüm zemin uygulamaları konusunda uzman personelimiz ile beton silim parlatma uygulaması konusunda da pratik çözümler sunuyoruz.

Betonların parlatılması işlemi ilk olarak daha dayanıklı zeminler sunması açısından faydalı addedilmektedir. Parlatılan beton kullanılırken eskisi gibi tozlanma yapmaz. Elbette bir süre sonra çalışma alanına göre farklı toz çeşitleri görülebilse de artık betona yapışması parlatma uygulaması sayesinde engellenir.

Beton silim parlatma uygulamasının neden tercih edildiği konusunda göze çarpan en önemli faydalardan biri de maliyetinin, yeni bir zemin uygulaması yapılmasına kıyasla çok daha uygun olmasıdır.

Silim parlatma uygulaması ile betonlarınız eskisi kadar zor temizlenmeyecektir. Parlatma uygulaması sırasında zemin üzerindeki birikmiş tozlar ve yağlar da kazındığı için sadece gerekli kimyasallar ile silinmesi yeterli olmaktadır. Çeşitli uluslar arası sertifikalar uygun olarak yapılan bu çalışma ile beton kullanım ömrünün uzadığı saptanmıştır. Tabi ki bunu deneyimli firmaların yapması gerektiğini vurgulamak istiyoruz.

Beton Silim Parlatma Uygulaması Neden Tercih Edilir? - Epoksis

Beton Silim Parlatma Uygulaması Aşamaları

Beton silim parlatma uygulamasını aşamalarını sıralayacak olursak; nasıl bir profesyonel çalışma olduğu görülecektir;

  1. Beton zeminde bulunan, zamanla yapışan ve katman oluşturan kirler kazıma yöntemi ile temizlenmektedir. Buna bir nevi zeminin uygulamaya hazırlanması da denebilir.
  2. Zeminin düz olması ve mümkün olduğu kadar pürüzsüz olması sağlanır.
  3. Silikat malzeme zemine sürülerek parlatma için bir aşama daha bitirilmiş olur. Bu uygulamanın betonun dayanıklılığını beş kat arttırdığını ve ömrünü uzattığını unutmayınız.
  4. Özel makineler ile beton zemin üzerinde, kör nokta kalmayacak şekilde parlatma işlemi başlatılır.
  5. Makineleri kullanan teknisyenlerimiz tüm zemini baştanbaşa parlatarak, eskisinden çok daha dayanıklı, temiz ve parlak bir zemine ulaşmanızı sağlar.

Bu aşamaların sonunda zeminin ne zaman kullanılabileceği yetkili personelimiz tarafından sizlere bildirilmektedir.

Beton Silim Parlatma Uygulaması Aşamaları - Epoksis

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik