Garaj Zeminleri İçin En İdeal Kaplama Metodu: Epoksi


Garaj zeminleri için en ideal kaplama, fiyatı, kullanışlılığı ve dayanıklılığı ile epoksidir. Atölye olarak da kullanılabilen garajların zemini için canlı bir görünüm sağlayan epoksi, bireysel ya da ticari kullanımlar için son derece uygundur.

Dayanıklı olması esnek olmasından kaynaklanmaktadır. Uzman şekilde uygulandığı zaman küçük kişisel konut garajları da büyük ticari işletmelerin zeminleri de korunaklı olmakta ve çeşitli zararlı etkenlere karşı dayanabilmektedir.

Garaj Zeminleri İçin En İdeal Zemin Kaplama Epoksi - Epoksis

Dayanıklı yapısı nedeniyle tercih edilmesinin yanı sıra farklı bir zenginlik katarak, görselliğe de hitap etmektedir. Garaj zeminleri için bu yüzden çoğunlukla epoksi tercihinde bulunulmaktadır.

Elbette farklı modelleri ve renkleri olduğunu da bilmek gerekir. Hangi modelin garajınız için uygun olduğunu anlamak için uzmanlara başvurmanız ve epoksi zemin kaplama yapan firmalar ile iletişime geçerek etüt talep etmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır. Böylece kullanım amacınıza en uygun renk ve uygulamalar ile profesyonel bir zemin kaplamaya sahip olabilirsiniz.

Uygulama konusunda tamamen profesyonel bir yaklaşım sergilenmesi gereken epoksi zemin kaplama, farklı maddelerin karışım oranının iyi şekilde bilinmesiyle bir bütün olarak tamamlayıcı görevini üstlenmektedir.

Garaj Epoksi Zemin Kaplamanın Avantajları

Garaj zemin kaplama için epoksiyi neden tercih etmelisiniz? Çekici olan sadece güzel görünümü mü yoksa çeşitli kimyasallara karşı dayanıklı olması mıdır? Epoksi çoğu zemin kaplamanın aksine oldukça estetik bir görünüme sahiptir. Ziyaret edenlerin ya da garajı kullananların beğenisine hitap eder.

Yüzeyi zor aşındığı için çeşitli temizlik faaliyetlerine ya da kullanıma karşı da direnç sergilemektedir. Leke tutmaz, kimyasallardan ötürü aşınmaz, darbelere karşı dayanıklıdır. Üzerinde yapılacak çalışmalarda endüstriyel talaşlardan da zarar görmez.

Uygulamada birkaç etkinlik arka arkaya yapıldığı için sert ve kalın bir zemine sahip olunması söz konusudur. Ucu sivri bir cisim zemine düştüğünde delinmesi veya zarar görmesi söz konusu değildir. Diğer yandan kalın uygulama orijinal zemindeki farklı çatlaklıkları ve çukurları da örteceği için avantaj sağlamaktadır. Böylece zeminin düzleşmesi ve epoksinin sonraki kullanımlarda yüzeysel olarak problem yaşamaması sağlanmış olur.

Diğer yandan sızdırmazlık özelliği zeminin alttan alta çürümesine de mani olur. Nemli hava şartlarına karşı da dayanıklı olduğu görülmektedir ve birçok kullanımla da ispatlanmıştır. Temizliği oldukça kolay olan garaj epoksi zemin kaplamalar, hafif bir çaba gerektirmektedir. Uygulama sırasında son aşamada eklenen bir madde ile kayganlığı da önlenmektedir. Çeşitli yağ atıkları kurumuşsa bile zeminden kolayca temizlenebilir.

Garaj Epoksi Zemin Kaplamanın Avantajları - Epoksis

Garajlarda Epoksi Zemin Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gerek garajlarda gerekse diğer zeminlerde olsun; uygulama öncesi hazırlık ve temizlik çok önemlidir. Zeminin hazırlığı, pürüzlerden arındırılmış olması ve diğer aksaklıkların öncende giderilmesi uygulamanın başarısı için ön koşullardır.

Zemini taşlayarak veya asit yardımı ile şekillendirerek hazırlayabilirsiniz. Bu sürecin başarılı olması elde edilecek zeminin başarısıyla doğru orantılı olmaktadır.

Epoksi astarı ile başlayan uygulama, doğru karışımlar sonucu elde edilen esas kaplama malzemesi ile sonuçlandırılmaktadır. Birkaç uygulama yapılmasındaki amaç en pürüzsüz ve dayanıklı zemine ulaşılmasıdır.

Astar diğer bütün katmanların yapışması için önem arz eder. Katı uygulama olarak ikinci aşama tamamlanmaktadır. En sonda ise gerçek görünüme sahip olacak şeffaf kaplama ile uygulama sonlandırılmaktadır. 

Garajlarda Epoksi Zemin Uygulaması Nasıl Yapılır? - Epoksis

Son katman çeşitli ışınlara karşı dayanıklı olmaktadır. Böylece yıllar içinde herhangi bir sararma gerçekleşmez ve uzun süre kullanılabilir.

Poliüretan kullanılarak dayanıklılık seviyesi arttırılan ve güzel bir estetik görünüme kavuşan epoksi zemin kaplama, garajlarınız için en uygun zemin türü olmaktadır. Neme karşı dayanıklı, aşınmalara karşı dirençli olması, kullanılan maliyetin değerini arttırmaktadır.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik