Skip to main content

Epoksi Zemin Ne İşe Yarar?


Zemin kaplama birçok sektörün ihtiyacı olan ve gerçekten ciddi performans beklenen döşeme türlerinden biridir. Farklı iş alanlarında ve depolarda ihtiyaç olduğunda epoksi zemin ne işe yarar? konusunda da farklı platformlarda aramalar yapıldığını görmekteyiz. Bu nedenle en kaliteli ürünleri bulmak için çeşitli firmalardan ve uygulama işletmelerinden fikir alabilirsiniz.

Epoksis firması olarak TSE sertifikalı ve garantili ürünlerimiz ile tüm zemin kaplama sistemleri ile hizmetinizdeyiz.

Epoksi Zemin Ne İşe Yarar? - Epoksis

Epoksi zeminin ne işe yaradığı konusunda ise bünyemizdeki uzmanlarımızın görüşleri ve yılların verdiği tecrübe ile devam edelim. Epoksi zemin kaplama piyasadaki en kaliteli sistemlerden birisidir. Öyle ki kaplandığı ve uygulandığı alanda kalitesi ile kendini gösterir. Uzun yıllar başarılı şekilde zeminde çeşitli kimyasal maddeleri ve özellikle yağı barındırmadan yer alması, veriminin en büyük sebebidir. Zeminlerde oluşan yağ birikintilerinin çeşitli kazalara yol açacağı unutulmamalıdır.

Birçok zemin türünde kimyasal maddeler deforme oluşturur. Bazılarının rengini değiştirir, bazılarının derz dolgularını kaldırarak yalıtım ve iletim konusunda zayıflık meydana getirir. Ancak epoksi zemin kaplama bu dezavantajların hiçbirini taşımaz ve size ciddi bir işleyiş sağlar.

Epoksi Zemin Kullanılan Alanlar Nelerdir?

Epoksi zemin kullanılan alanlar daha çok depo ve geniş alanlar olarak göze çarpmaktadır. Elbette renk ve modeline göre ofis gibi çalışma alanlarında da verim alınabilmektedir. Binaların zemin kısımlarını ömrünü uzatma da epoksi zemin ile sağlanabilmektedir.

Zemini yıpratacak hususların önüne geçilmesi adına epoksi zemin kaplama, koruyucu özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Alanda çalışacak kişilerin kaymasının da önüne geçilmesi adına tercih edildiği görülmektedir. İnsanların iş kazası yaşamasının da önüne geçmekte ve sağlık açısından da fayda sağlamaktadır.

Aşınmayan yapısı ile oldukça dayanıklı bir grafik çizmektedir. Solvent içermemesi bu özelliğinin güçlü olmasını sağlamaktadır. Görünüm açısından da birçok kişide oldukça estetik bir beğeni oluşturmaktadır. Oluşan kirlerin yüzeyinde kalması, ilk seviyedeki temizliğin rahatlıkla kirliliği önlemeye çalışmasına zemin oluşturmaktadır. Birçok açıdan barındırdığı avantajlar ile epoksi zeminin kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Bu artıştaki nedenlerin taşıdığı özellikle olduğu görülmektedir.

İnsan sağlığını tehdit etmemesi bakımından da insanların yoğun olarak çalıştığı alanlarda kullanılmasını kolaylaştırmaktadır. Birçok yıl sonra bile sağlığı tehdit etmeme özelliğini korumaktadır. Avantajları nedeniyle sektörler arasında tavsiye edilmekte, kullanım alanı her geçen gün daha da artış göstermektedir.

Epoksis olarak birçok işletmeye zemin kaplama konusunda profesyonel destek vermeye devam ediyoruz. İhtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitemizden iletişim adreslerimize ulaşabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kullanılan Alanlar Nelerdir? - Epoksis

Epoksi Zemin En Güçlü Özelliği Nedir?

Epoks zemin en güçlü özelliği esnek olmasıdır çünkü ağır yükler altında bile oldukça dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Bazı zeminlerin sürtünme ve ağırlık konusunda oldukça güçsüz olduğu ve aşırı yıprandığı görülse de epoksi zeminler bu konuda oldukça dayanıklıdır. Zaten yukarıda sayılan sektörlerde kullanılmasının da en önemli nedeni budur. Kalabalık grupların çalıştığı ve sürekli hareket halinde oldukları, aynı zamanda depo içi yük taşımasının yoğun olduğu binalarda ve yapılarda epoksi zemin ne işe yarar sorusunun en işlevsel sonucunu görebilirsiniz.

Ülkemizin birçok alanında rahatlıkla kullanılması, epoksi zeminlerin tercih edilmesine neden olmaktadır. En iyi zemin türleri arasında yer alan ve birçok sektörün öncelikli seçenekleri arasında bulunan epoksi zeminlerin iyi bir uygulama ile birçok alanda yıpranmadan uzun yıllar kullanıldığı görülür.

Su ve farklı sıvılara karşı oldukça dirençli olması en önemli özellikleri arasında sayılabilir. Ayrıca temizliğinin kolay olması kir tutmaması, farklı renk seçeneklerinin olması ciddi şekilde güç kazanmasına yol açmaktadır.

Epoksi Zemin En Güçlü Özelliği Nedir? - Epoksis