Epoksi Zemin Su Geçirir mi?


Epoksi su geçirir mi sorusu birçok sektör için önemlidir çünkü zeminin su geçirmesi, epoksinin kullanıldığı endüstriyel tesisler için nem bakımından tehdit oluşturabilir. Epoksinin su geçirerek zarar görmesi ise diğer bir dezavantajdır.

Su sızdırmaz olarak bilinen epoksi zemin kaplamaların bu nitelikleri ile birçok çalışma alanı tarafından tercih edildiği görülmektedir. Bu yüzden su geçirmemesi adına tüm tedbirlerin alınması ve profesyonel işçilik ile güçlendirilmesi önem arz eder. Bunun için de profesyonel firmaların çözüm ortaklıklarından faydalanmak gerekir.

 Epoksi Zemin Su Geçirir mi? - Epoksis

Epoksis olarak tüm zemin kaplama türleri ile uzman işçilik ve TSE belgesi ürünlerimiz ile su sızdırmayan özelliklerde kaliteli bir uygulama sunuyoruz. Uygulama öncesi aldığımız tedbirler ile karışımda kullanılan kimyasal maddelerin epoksi ile yapışmasını ve sapasağlam zeminler oluşmasını temin etmeye çalışıyoruz.

İşçilik anlamında en usta personelimiz ile zemin kaplamasını hiçbir çatlak kalmayacak şekilde bütün halde uyguluyoruz. Zeminin kuru olmasına dikkat ederek daha sağlıklı sonuçlar elde ediyoruz.

Bilimsel ve teknik bilgilerden istifade ederek, hem alanımızla ilgili en güncel gelişmeleri takip ediyor hem de epoksi zeminin daha güçlü olması için gerekli önlemlerin neler olduğu konusunda araştırma içinde oluyoruz. Böylece müşterilerimize ve çözüm ortaklarımıza nitelikli hizmet sunma yarışını sürdürüyoruz.

Epoksi Su Sızdırıyor mu?

Epoksi malzemenin su sızdırmaması gerekir çünkü hem zemin kaplama olarak çok geniş bir alanda dayanıklı olarak uzun süre kalması gerekir. Hem de yapısal olarak suyu yüzeyinde tutup alt kısımlarına kesinlikle geçirmemesi gerekir. Zaten bu özelliği ile de bilinen epoksi zemin kaplamaların, geniş yüzeylerde hem darbelere hem de aşınmalara karşı da dirençli olduğu kanıtlanmıştır.

Ağır yüklere karşı dayanıklı olduğu teknik olarak da görülen epoksi zemin su geçirir mi konusunda elbette henüz uygulamayı görmeyen ve kullanmayan tüketicilerin bilgi sahibi olmadıkları görülüyor.

Ancak malzeme olarak  su sızdırmazlığı bulunan, üreticilerin de bunun garantisini verdiği epoksi zemin kaplamaların farklı modelleri ile birlikte daha da güçlü uygulamalara sahip olduğu da kullananlar tarafından belirtilmektedir. İlaç ve gıda sektörleri zemin uygulama olarak genelde epoksiyi tercih ederek aslında sağlıklı bir zemin uygulamasının yaratacağı olumlu etkilerden istifade etmeye çalışmaktadırlar. Bu denli öneme sahip iki sektörün ilk tercih olarak epoksiyi kullanması kayda değerdir.

Özellikle fuar alanları gibi devasa bölgelerin epoksi zemin kaplama kullanması, belki yüz binlerce ziyaretçiyi ağılayacak olması, üzerinde sergilenecek devasa makineler, yüksek ağırlıklara karşı dirençli olabilmesi sayesindedir. Bu nedenle geniş kullanım alanına sahip her bölgede su geçirmeyen özellikteki epoksinin müşteriler ve yöneticiler tarafından birincil öncelikli olarak istendiğini görüyoruz. Zaten kullanım amacı belirtildiğinde uzmanlarımız da size en uygun zemin kaplama türlerini önermektedir.

Epoksi Su Sızdırıyor mu? - Epoksis

Epoksinin Su Sızdırmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Epoksi zeminin su sızdırmaması için yapılması gerekenler konusunda üretim sürecinde, uygulama öncesinde, uygulama sırasında ve son olarak uygulama sonrasında kullanım sürecinde dikkatli olmak gerekir. Çünkü kullanım sırasında yapılan hatalar da çoğu zaman bilinçsizce zarar verebilir. Bunu önlemek için zemin kaplama firmaları uzmanları tarafından eğitimler verilmektedir.

Kullanımda dikkat edilecek hususlar ile ilgili başta yetkililer olmak üzere kullanıcılara epoksi zeminin özellikleri anlatılır.

Hijyenik özellikleri ve uygulama sırasında yapılan işlemler çalışanlara ve kullanıcılara anlatıldığında, epoksi zeminin daha uzun ömürlü olduğu görülmektedir. Kullanımda hata yapılmadığı zaman zarar görmez ve dolayısıyla epoksi zemin su geçirir mi sorusunun da önemi kalmaz. Elbette bunun için uygulama sürecinde de hata yapılmaması önemlidir. Bunun için ise yetkili ve deneyimli firmalar ile çalışmalısınız.

Epoksinin Su Sızdırmaması İçin Ne Yapılmalıdır? - Epoksis

Çatı aralarına yapılan sprey uygulama, çatlaklardan malzeme arasına kadar iyi bir dolgu sağlar. Kendi kendine hacim olarak büyüyen köpük ile dolgusu yapılmayan bölge kalmaz ve bu da yalıtım konusunda başarıya ulaşıldığını gösterir. Sprey uygulamaların genel amacı ısı geçişini önlemektir. Bu yüzden binadan açık havaya, açık havadan binaya ısı geçişi önlendiği için verimlilik artar. Isınma için ayırdığınız bütçe düşer. Binanın daha uzun ömürlü olması ise farklı katkılar sağlar.

Çatıların nemden korunması için de çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Nem, gerek beton, gerek ahşap gerekse diğer yalıtım malzemelerini çürütebileceği için kullanılan izolasyon malzemesinin bunu önleyecek nitelikte olması önemlidir.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik