Poliüretan Epoksi Nedir?


Poliüretan epoksi son zamanların en çok kullanılan zemin kaplama ürünlerinden ve uygulamalarından biri olarak temizlenmesi en kolay zeminlerden biridir. Esnek yapısı ile üzerinde yoğun trafik yaşanmasına karşı dayanıklı olmaktadır. Zemin kaplama sektöründe firmaların etüt çalışmalarından sonra ortam uygun olduğu takdirde kesinlikle önerdikleri uygulamaların başında yer almaktadır.

Düzgün bir yüzeye sahip olması birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Özellikle depo gibi üst üste istifleme olan alanlarda zeminin düzgün olmasının sağladığı yarar açısından düşünüldüğünde, poliüretan epoksinin en ideal tercih olduğu yadsınamaz bir gerçek olarak karşımızda duracaktır.

 Poliüretan Epoksi Nedir? - Epoksis

Binanın yapım malzemesi ne olursa olsun poliüretan uygulaması ahşap dışındaki tüm malzemeler ile kullanılabilir. Beton binalar veya çelikten yapılan yapılarda güvenli bir şekilde kullanılabilir. Dökme olarak uygulandığı ve zemine yayıldığı için karo veya fayans gibi derz bulunmamaktadır.

Herhangi bir yerden ekleme de yapılmadığı için dikişsiz olduğu da görülmektedir. Dümdüz bir zemin ihtiyacı için en ideal uygulama olduğu görülmektedir. Üstelik kullanıcılar açısından farklı renklerde uygulanabiliyor olması da dikkat çekicidir.

Farklı kimyasal maddelere karşı dirençli olması veya mekanik olarak da dayanıklı olması ağır yüklerin altında uzun süre kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Poliüretan Epoksinin Faydaları

Oldukça estetik bir görünüme sahip olduğu görülen poliüretan epoksi kesinlikle kaydırmamaktadır. Kirlenmesi de söz konusu değildir. Üzerine dökülen herhangi bir madde ise leke bırakmadan rahatlıkla temizlenebilmektedir. Yalıtım açısından da değerlendirecek olursak iyi bir ses hapsetme özelliğine sahip olduğunu söylemeliyiz. Dayanıklı olması istenen zeminlerde kullanıldığı da görülür. Diğer yandan ise dekoratif amaçla da tercih edildiği görülmektedir.

Üzerindeki trafiğin aşınma yaratmasına karşı da oldukça dayanıklıdır. Aşınmaz özelliği ile uzun yıllar kullanılabildiği görülür. Ağır yük taşıyan bina içi araçlar ve makineler açısından da ezilmez ve esnek kalır. Depolanan veya kullanılan kimyasallar da poliüretan zemine zarar vermez. Zaman içindeki yıpranmaya karşı da dirençli olduğu görülür. Üzerinde gezen insanlar veya araçlar uygulamayı esnetir ve zarar vermez. Tek uygulamadan sonra kesinlikle yerinden oynamamaktadır. Sabit kalması nedeniyle tercih edildiği görülmektedir.

Zeminin dümdüz olacak şekilde hazırlanması ve kesinlikle nemli olmaması gerekir. Kullanılacak zemin kaplama maddesi pürüzlerde zarar görmektedir. Nem olması da malzemenin zemine tutunmasını zorlaştırmaktadır. Bu yüzden ön hazırlık safhasında bu iki kritere müthiş şekilde önem verilmesi zaruridir.

Ara kat uygulaması yapılarak zeminin oldukça düz şekle gelmesi açısından yararlıdır. Daha sonraki aşamada üst katların uygulamasının yapılması sonucu istenen ve görünen zemine sahip olunmasını sağlamaktadır.

Poliüretan Epoksinin Faydaları - Epoksis

Poliüretan Epoksi Kullanımı

Farklı kalınlıklarda ayarlanabilen ancak dayanıklı olması için teknik sınırların dışına çıkılmaması gereken poliüretan epoksi estetik olarak da göze hitap etmektedir.

Ekonomik olması da bu açında tercih sebebi olmasına katkı sağlar. Birçok iş sektöründe başarılı uygulamaları ile adından söz ettiren Epoksis firması olarak tüm ürünlerimizde olduğu gibi poliüretan zemin kaplamasında da profesyonel kadromuz ile işimizin başındayız.

Uygulama alanının deneyimli ustalar tarafından hazırlanması son derece önemlidir. Kusursuz ve hatasız zemin uygulamaları için profesyonel ekiplerin birlikte çalışmasına ihtiyaç duyulur.

Poliüretan Epoksi Kullanımı - Epoksis

Herhangi bir zarar görmeden uzun yıllar kullanılabilmesi için uygulamanın başarılı şekilde yapılması çok önemlidir. Farklı renklerde de kullanılabilen ürünümüz farklı sektörlere hitap edebilmektedir. Dekoratif yapısı farklı mimariler için de ideal olmasına katkı sağlar. Modern mimaride esnek zemin istenen tüm binalarda poliüretan zemin kaplamanın kullanılabildiği görülür.

Poliüretan epoksi son derece dayanıklı bir ürün olarak uygulanmaktadır. Farklı modeller ve renkler için firmamız ile iletişime geçebilir, uzmanlarımızdan teknik destek alabilirsiniz.

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik