Skip to main content

Epoksi Zemin Kaplamaları Neden Kullanmalısınız?


Epoksi zemin kaplamaları kullanmak için en önemli sebeplerden biri uzun ömürlü olmasıdır. Günümüzde birçok sektörün kurtarıcısı olan, esnek yapısı ile zorlu çalışmaların üstesinden gelen epoksi maddesi, başarılı bir uygulama ile zarar görmeden hizmet vermektedir.

Zeminlerinizin değişimi sırasında uygulamanın profesyonel şekilde yapılmasının önemi büyük olduğu için, epoksi konusunda deneyimli firmalar ile çalışmalısınız. Faydasını uzun süre görebilmek için malzemelerin uygun oranlarda karışımlar ile uygulanması gerekir. Alan kazanmak için veya daha estetik bir görünüm için epoksi kullanılabilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplamaları Neden Kullanmalısınız? - Epoksis

Binanızın iç- mimarisinde dekoratif bir uygulama istiyorsanız en ideal zemin kaplama metodu epoksi olacaktır. Hem aydınlatma amacınıza uygun düşmekte hem de uzun ömürlü yapısı ile sizi ek bir masraftan kurtarmaktadır.

Beton yüzey üzerine yapılması, alttaki zemin kaplamanın da ömrünü uzatmaktadır. Yıpranacaksa epoksi yıpranmakta ancak orijinal zemininiz korunmaya devam etmektedir. Üstelik yüksek dirençli darbelere karşı da dayanıklı olması sert çalışmaların yapıldığı depolar ve endüstriyel tesislerde başarı sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Uygulanan yüzeyin üzerinde sağlam bir kaplama oluşturarak, zeminin birbirine daha sıkı bağlanmasını sağlamaktadır. Eski zemindeki hataların giderilmesi ve maskelenmesi açısından da epoksi zemin kaplamaları kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplamalar Hangi Açılardan Fayda Sağlar?

Peki, epoksi zemin kaplamaları hangi açılardan fayda sağlar, hangi tür kullanımlar için uygundur?

Müşterilerin büyük bir çoğunluğu yeni bir işyeri veya işletme kurmayı planladıklarında zemin kaplama konusunda kararsız kalmaktadır. Bu konuda iç mimarlara ya da zemin kaplama firmalarına bilgi sormaktadır. Kullanım amacını bildiren tüm müşterilerimize uzmanlarımız ile danışmanlık hizmeti de vermekteyiz.

Endüstriyel sektör, sağlık sektörü veya hizmet sektörü, kamu kurumlar veya özel teşebbüsler tarafından tercih edilmek istenen epoksi zemin kaplamaları, uzmanlarımızın yapacağı keşif ile uygulama detaylarını belirlemektedir.

Maliyet olarak tamamıyla ayrılan bütçenin karşılığını alabiliyorsunuz. Uzun yıllar boyunca tekrar zemin kaplama masrafına girmiyorsunuz. Diğer birçok pahalı zemin kaplama metodunun tersine epoksi kaplama uygun olmaktadır. Üstelik firmamızın cazip ödeme fırsatlarıyla zemin kaplama ihtiyacınızı tamamen karşılıyoruz. Profesyonel bir uygulama için deneyimli personelimiz ile hizmetinizdeyiz.

İster bir binanın bordum katı olsun, iste imalat sürecinde yoğun trafiğe sahip üniteler olsun, zemininizin sağlam olmasını istiyorsanız; doğru tercih epoksi zemin kaplama olmaktadır.

Deneyimli ustalarımız hata oranını minimize ederek ortada kaldırmaktadır. Böylece kusursuz zemin kaplamalara sahip oluyorsunuz. Farklı ısılar, şiddetli darbeler, güçlü kimyasallar, veya yoğun su akışına karşı en dayanıklı zemin kaplama türlerinden biridir.

Epoksi Zemin Kaplamalar Hangi Açılardan Fayda Sağlar? - Epoksis

Epoksi İdeal Bir Zemin Kaplama Türü müdür?

Epoksi çoğu sektör için ideal bir zemin kaplama türüdür. Daha çok kapalı alanlarda yapılan bir uygulamadır ve uygulama sırasında belirli bir ısı gerektirmektedir.

Birçok farklı özellikteki malzemenin depolandığı tesislerde veya arabanın lastiklerinin yarattığı basınç nedeniyle zarar gören garajlarda üstün performans sergiler. Kimyasal ürün barındıran veya bu tür ürünlerin imalat için kullanıldığı tesislerde ise müthiş bir yıpranmazlık gösterir. Üstelik temizlik için kullanılan yoğun içerikli kimyasallardan da etkilenmez.

Uygulama sırasında belirlenen karışım oranı ve zemin ürününün yoğunluğu kimyasalların alt zemine sızmasını önlemektedir. Ayrıca bakımı oldukça kolay olan bir üründür. Diğer zemin kaplama metotları gibi temizliği zor değildir. Kullanılan kimyasal maddelere karşı da dirençlidir. Estetik kaygısı olanlar için de gayet güzel bir çözüm sunmaktadır.

Parlak bir görünüme sahip olduğu için de aydınlatma kaygısının giderilmesine de katkı sağlamaktadır. Epoksis olarak sizlere en kaliteli hizmeti vermek için tamamı TSE sertifikalı ürünlerimizle yıllardır çalışıyoruz. Sektörümüzün öncü kuruluşlarından biri olma hedefiyle çıktığımız bu yolda memnun müşterilerimizle yolumuza devam ediyoruz.

Epoksi İdeal Bir Zemin Kaplama Türü müdür? - Epoksis