Yerinde Dökme Mozaik Kaplama


Yerinde dökme mozaik kaplama, zemin kaplama türleri arasında uygulamanın bizzat zeminde belirli kalıplarda yapıldığı ve son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Mozaik harcı çimento ve suyun karışımı ile oluşturularak kalıplar halinde zemine uygulanır. Doğal taş türlerine boya ve çimento ilave edilerek oldukça yaratıcı zeminler elde edilmektedir. Kaba mozaik uygulaması olabileceği gibi ince mozaik de talep edilebilir.

Mozaik hazırlanırken farklı malzemelerden faydalanılarak oldukça aykırı tasarımlar yapılabilir. Bu tamamen müşterilerin ilgisine ve farklılık arayışına göre dizayn edilebilmektedir. Bu uygulamanın ana amacı farklı görünümler elde etmenin yanı sıra zeminin çeşitli etkenlere karşı direncini artırmaktır.

 Yerinde Dökme Mozaik Kaplama - Epoksis

Dökme Mozaik Kaplama Nasıl Yapılır?

Dökme mozaik kaplama öncesinde ciddi bir hazırlık süreci geçirilmektedir. İlk olarak uygulama alanının temizliği ve istenen kalıpların hazırlanarak, dökülecek mozaiğin ana hatları belirlenir. Kullanılacak malzemelerin türü ve miktarı ayarlanarak, uygulama öncesi her şeyin hazır edilmesine dikkat edilir. Daha sonra döküm malzemesi büyük bir titizlikle ve düzenle hazırlanarak zemine uygulamak için tasarlanır.

Hazır olan içeriğin daha önceden düzenlenmiş kalıplara dökülmesi suretiyle harika bir zemin kaplama türü elde edilmiş olur. Elbette hazırlık ve uygulama safhalarının tamamen profesyonel ekipler tarafından yapılmasına azami özen gösterilir. Çünkü malzemenin kıvamı, inceliği, kalınlığı ve ilave edilen bileşenlerin miktarı çok önemlidir. Hatalı bir hazırlık zeminde istenen görüntünün ve dayanıklılığın sağlanmasına mani olur.

Dökme Mozaik Kaplama Nasıl Yapılır? - Epoksis

Dökme Mozaik Zemin Kaplama Özellikleri

Dökme mozaik zemin kaplama özellikleri tüm müşterilerimizin üzerinde durduğu önemli konular arasındadır. Çünkü bu tür uygulamalar uzun yıllar içerisinde bir veya iki defa yapılmakta, belirli bir dayanıklılığa sahip olduğunda uzun yıllar dayanabilmektedir. Özelliklerine bakacak olursak mozaik zemin kaplamanın birçok zemin kaplama metodundan daha yaratıcı imgeler taşıdığını görebilirsiniz.

En fazla göze çarpan özellikleri arasında istenen şeklin veya desenin verilebilmesi gelmektedir. Aykırı bir bakış tarzı veya sanatsal bir döküm istendiğinde, mozaik zemin kaplama uygulaması istenene karşılık verebilir. Bakteriyel olarak da oldukça sağlıklı bir niteliğe sahip olması da artı özellikleri arasında gösterilebilir. Maliyetlerinin düşük olması tercih sebebi olmaktadır.

Diğer yandan en güçlü temizlik malzemelerine bile dayanıklı bir yapıya sahiptir. İlk uygulamada darbe almadığı takdirde oldukça uzun süre dayanabilir. Bu zemin türünün temizlik ve bakımı da oldukça kolaydır. Uygulama sonrası yaşanan problemlerde zemin kaplama firmaları gereken müdahaleyi yapmaktadır. Bu konuda uygulama yapan firma ile bağlantı kurabilirsiniz.

Dökme Mozaik Zemin Kaplama Fiyatı

Dökme mozaik zemin kaplama fiyatı birçok unsura göre değişebilir. Öncelikle fiyata en fazla etki eden şeyi malzemeler olduğunu belirtmek gerekir. İşçilik yıllar içinde en az yükselen kalemler arasında olmakla birlikte, uygulama yapılacak alanın boyutu, uygulama türü, istenen tasarım ve kullanılacak ekipmanlar da fiyatlar konusuna etki etmektedir.

Zemin kaplama İstanbul çevresi için belirli bir fiyat barındırmakla birlikte, esas önemli olan uygulama yapılacak alanda yapılması zorunlu olan hazırlıklar ve ön düzenleme çalışmalarıdır. Bozuk zeminlerin hazırlanması hem belirli bir emek hem de zaman gerektirdiği için maliyete yansıması kaçınılmaz olmaktadır.

Başta epoksi zemin kaplama olmak üzere, tüm kaplama türleri konusunda yardımcı olan firmamız, satış ve uygulama sonrası destek hizmeti ile de tavsiye edilmektedir. Günümüzde uygulama yapmadığımız zeminlerin onarılması ve belirli bir dirence ulaştırılması işlemlerini de profesyonel destek kapsamında yürütmekteyiz.

Yerinde dökme mozaik kaplama uygulaması alanında uzman kadromuz tarafından profesyonel kaideler ışığında gerçekleştirilmekte, tüm aşamalarda personelimiz gereken ehemmiyeti göstermektedir.

Dökme Mozaik Zemin Kaplama Fiyatı - Epoksis

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik