20 KG Epoksi Kaç Metrekare Yer Kaplar?


Zemin kaplama türlerinde en modern ve popüler uygulamalardan biri olan epoksi zemin kaplama, günümüzde birçok kapalı alanda uzun süreli olarak kullanılan ve kullanıcıların oldukça hoşuna giden zemin türlerinden biridir.

Önceden başka zeminlere karar veren ancak kullanışlı olmadığı için beğenmeyen işletme sahipleri zamanlar epoksi zemini keşfetmişler ve ister hale gelmişlerdir. Özellikle endüstriyel alanlarda bu konu ile ilgili paylaşımların yapılması, zorlu çalışma şartlarına dayanıklı bir arayışın vuku bulmasına neden olmuştur.

20 KG Epoksi Kaç Metrekare Yer Kaplar? - Epoksis

Bu nedenle birçok işletmede epoksiye karar verilmektedir. Deneyimli zemin uygulama firmaları profesyonel şekilde hazırladıkları içerikler ile kaplama yapmakta ve bu firmalarda çalışan teknisyenler müşterilerin sorularına yanıt vermektedir. Bu konuda en fazla sorulan sorulardan biri olan 20 kg epoksi kaç metrekare yer kaplar sorusu olmaktadır.

Müşteriler fiyat araştırması yaparken birçok sorunun cevabını internetten bulmaya çalışmaktadır ancak en iyi sonucu bizzat firmalardaki uzmanlardan almak, yüz yüze görüşmek daha sağlıklı olmaktadır.

Dolayısıyla 20 kg paketlerdeki epoksinin, karışımla birlikte ne kadar yer kaplayacağı sorusuna genel olarak cevap verilse de uygulama detaylarının farklı olması, zeminlerin hasar oranı veya sızıntı önlemek için yapılacak çalışmalar sorunun cevabına doğrudan tesir edecektir. Epoksinin türüne göre 25 kilogramlık ürün, 12 metrekare ile 35 metrekare arasında yer kaplayacaktır.

Epoksi Zemin Kaplama Hesabı Nasıl Yapılır?

Epoksi zemin kaplama hesabı öncelikle sağlam bir etüt çalışması ile yapılmalıdır. Önceden yapılacak bir inceleme ile zeminin hasar durumu kontrol edilir. Yapılması gereken dolgular, onarılması gereken zeminler, karışım yapılacak malzemeler, kullanılacağı kalınlık gibi unsurlar hesaplamada aktif rol oynamaktadır.

Özellikle fabrikalardaki çalışma koşullarının ağır olması zeminlerin dayanıklı olmasını gerektirmektedir. Döşeme yapılacak zeminin genişliği ilk olarak fikir verse de yukarıda sayılan detaylar hep birlikte ele alınmalıdır. Bu hesabın doğru bir sonuca ulaşabilmesi için profesyonel şekilde yapılması gereklidir. Bunu da en iyi sektör deneyimi olan firmalardaki uzmanlar yapmaktadır.

Zeminlerin kaplanmasında kullanım amacı çok önemlidir. Sürekli ıslanan zeminler, sürekli ağır yük altında kalan zeminler, trafiğin yoğun olduğu zeminler, kimyasal maddelere maruz kalma oranı yüksek olan zeminler gibi sıralama yapılabilir. Bu amaçlara uygun olan ve en iyi performansı gösteren zemin epoksi olmaktadır.

Kimyasallara karşı dirençli, temizlik maddelerinden etkilenmeyen, ağır yük altında ezilmeyen, yoğun trafikte hasar görmeyen özelliklere sahip olduğu için, ağır sanayi sektöründe de fayda sağlamaktadır.

Hesaplama yapılırken göz önüne alınması gereken konular arasında olan çekilecek astar sayısı ve istenen epoksi türü önemlidir. Astar sayısı malzemenin eksilmesine neden olacağı için kaplanacak alanın büyüklüğü de buna göre değişecektir. Ayrıca epoksi türünden türüne göre de kalınlık farkı olduğu için uygulamada kaplayacağı alan da değişmektedir. Sektörde en fazla kullanılan epoksi türleri desenli ve 3D epoksi olduğu için, kaplayacağı alan ile ilgili ortalama hesaplar yapılabilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Hesabı Nasıl Yapılır? - Epoksis

20 kg Epoksi Karışımı Nasıl Hazırlanır?

20 kg epoksi karışımı reçine kıvamında olduğu için hazırlanışı uzman eliyle olmalıdır. Hatta karışımda yapılacak bir hatanın zeminin yapısına bile etki edeceği bilinmektedir. Karışım oranlarının hatalı olması zeminin geçirgenliğini etkileyeceği ve ömrünü kısaltacağı da bilinen diğer bilgilerdir.

Karıştırılacak malzemenin içeriği belirlendikten sonra hassas teraziler ile tartım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Buradaki amaç karıştırılacak malzemenin miktarının kesinlikle yanlış olmaması gerekliliğidir.

Epoksi reçinesi ile sertleştirici malzemenin miktarı doğru orantılanmalıdır. Bu karışımın kullanılacağı zemine tutunması için istenen koşulları sağlaması, daha sonraki kullanımlarda problem yaratmamasına özelikle dikkat edilmelidir

20 kg Epoksi Karışımı Nasıl Hazırlanır? - Epoksis

E-Bültemize Abone Olunuz

İletişim Bilgileri

  • Ahmet Haşim Cd. No:22 / Bahçelievler/İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

© Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Epoksis İzolasyon, Zemin Kaplama Akademi Grafik